Kołobrzeski samorząd będzie dofinansowywał zabiegi in vitro? Jest gotowy projekt uchwały w tej sprawie

Marszałek woj. zachodniopomorskiego przeznaczył właśnie 300 tys. zł na dofinansowanie programu in vitro dla gmin z naszego regionu. Takie wsparcie dla par, które starają się o dziecko metodą zapłodnienia pozaustrojowego chce wprowadzić m.in. Koszalin i Szczecinek. A Kołobrzeg?

Gminy, które realizują u siebie programy w zakresie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego, będą mogły otrzymać wsparcie finansowe od marszałka. W tym roku na ten cel z budżetu województwa zachodniopomorskiego pójdzie 300 tys. zł.

Takie wsparcie planuje Koszalin i Szczecinek. A Kołobrzeg? Jak udało nam się właśnie dowiedzieć projekt uchwały na najbliższą sesję Rady Miasta w Kołobrzegu chce wprowadzić klub Porozumienie dla Kołobrzegu Wioletty Dymeckiej i SLD.

– Taki projekt jest już gotowy i po tym weekendzie, na spotkaniu klubu będzie on głosowany. – mówi Jacek Kuś z SLD – Jest zgoda, że taki projekt powinien zostać przyjęty.

To właśnie Sojusz Lewicy Demokratycznej najgłośniej w naszym województwie mówił o potrzebie wsparcia par, które starają się o dziecko metodą in vitro. Uchwała w tej sprawie na wtorkowej sesji sejmiku została przyjęta głosami radnych koalicji PO-PSL oraz właśnie radnych SLD.

Jak może wyglądać głosowanie w kołobrzeskiej Radzie? Jeżeli radnym klubu PdK Wioletty Dymeckiej i SLD uda się przekonać kolegów z klubu Platformy Obywatelskiej to mają oni wymaganą większość głosów by taki projekt przegłosować.

 

2 komentarze

Napisz komentarz
  1. 30 maja, 11:14 Nikola

    Super

    Reply this comment
  2. 30 maja, 11:45 Krzysztof

    nie mam nic przeciwko ale może najpierw zadbajmy o ludzi żeby mieli mieszkania a nie rozwija się czarna strefa wynajmu

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend