Kołobrzeżanin Paweł Sosiński pokaże swoje prace w koszalińskiej galerii Scena

Galeria Scena w Koszalinie oraz Fundacja # Kultura zapraszają na wystawę – połączoną ze sprzedażą – dizajnerskich obiektów użytkowych pod tytułem “Lśnienie i rdza” – lampy i inne projekty kołobrzeżanina Pawła Sosińskiego. Wystawa rusza 7 czerwca.

Jest to pierwsza w Koszalinie indywidualna autorska wystawa dizajnu użytkowego, której autorem jest Paweł Sosiński z Kołobrzegu, konstruktor m.in. obiektów industrialnych, rowerów, mebli, lamp z części rowerowych i samochodowych, kolaży na pleksi.
– Niezwykłość projektów Sosińskiego polega między innymi na tym, że swoje prace wykonuje „amatorsko” z materiałów postindustrialnych, które, w charakterystyczny dla siebie sposób, poddaje zaskakującemu formalnie i funkcjonalnie recyclingowi. Z części silników, zębatek, wałów, osłon etc. Sosiński wyczarowuje piękne i zaskakujące formalnie lampy, taborety, stoły i szafki. – piszą we wstępie do informacji o wystawie.

Wszystkie obiekty użytkowe, które zobaczymy w Scenie są wykonane rzemieślniczo – osobiście i odręcznie przez autora – dzięki czemu mają walor produktu niepowtarzalnego.

Sosiński pierwszy raz zaprezentował swoje projekty na III edycji Koszalińskich Targów Sztuki i Dizajnu w ubiegłym roku. Pokaz w Scenie połączony z możliwością zakupu wystawianych prac.

Galeria Scena, Andersa 24 I p.; wejście od strony oficyny
Otwarcie 07.06.2018 godz. 16.00
Wystawa czynna: 07.06-10.06.2018
w godz. 16.-20.00, sob./niedz. 12-15.00

Fot. FB/Paweł Sosiński

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend