Gdzie na Dzień Dziecka? Przegląd weekendowych imprez dla najmłodszych

Międzynarodowy Dzień Dziecka, czyli święto wszystkich dzieci na całym świecie. W Polsce i w innych krajach bałtyckich (np.: Czechy, Słowacja, Rosja) obchodzone jest 1 czerwca od roku 1952.

W Kołobrzegu i powiecie kołobrzeskim w ten weekend dzieci nie powinny się nudzić. Poniżej przegląd niektórych wydarzeń przygotowanych dla najmłodszych.

Piątek (1 czerwca) – Muzeum Oręża Polskiego, Familijny Bieg Śniadaniowy z okazji Dnia Dziecka

Sporo atrakcji dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka przygotowało Muzeum Oręża Polskiego przy ul. E. Gierczak 5. Start w piątek o godz. 10. Zabawa potrwa do godz. 13. W programie m.in. konkursy historyczne, układanie puzzli, piaskownica archeologiczna, bezpłatne zwiedzanie muzeum (plakat pod tekstem).

Również w piątek na kołobrzeskiej plaży (start na wysokości ul. Fredry) wystartuje Familijny Bieg Śniadaniowy z okazji Dnia Dziecka. To impreza otwarta, pozbawiona rywalizacji (czas nie będzie liczony). Jej celem jest promocja biegania jako najprostszej aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia. Uczestnicy pobiegną w pamiątkowych koszulkach, a na mecie otrzymają pakiety śniadaniowe. Uczestnicy biegu, mali i duzi pobiegną na dystansie 2 kilometrów (plakat pod tekstem).

Sobota (2 czerwca) – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, gmina Dygowo, Festyn na osiedlu Lęborskie

W sobotę na Dzień Dziecka zaprasza też Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu oraz Szkółka Pływacka Depka. Start o godz. 11 na basenie Milenium. W programie organizatorzy zaplanowali liczne gry i zabawy w wodzie oraz konkursy z nagrodami. Na wszystkich będzie czekać również wyścigi z przyborami oraz nauka nurkowania. Wstęp dla dzieci jest bezpłatny. 

W sobotę dużo atrakcji i niespodzianek czekać będzie na najmłodszych mieszkańców gminy Dygowo. Zabawa na stadionie w Dygowie rozpocznie się o godz. 14. Oprócz zajęć plastycznych, placu zabaw, występów artystycznych, dzieci będą mogły również spróbować jazdy na kucach i konikach.

W sobotę Osiedle Lęborskie i Szkoły Podstawowe nr 4 i 8 zapraszają na plac zabaw przy ul. Grochowskiej na II Edukacyjny Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka Festyn. start godz. 11.30. Zabawa potrwa do godz. 15.30. W programie m.in. animacje, konkursy i gry z Kariną Dmyterko, zabawy sportowe z Akademią Piłkarską Kotwica Kołobrzeg, Book folding – warsztaty renowacji książek, loteria fantowa „Kup kota w worku”, sztuka harcerska. Ponadto domowe wypieki, kiełbaski z grilla (więcej na plakacie pod tekstem).

Niedziela (3 czerwca) – Regionalne Centrum Kultury, Gościno

Z okazji Dnia Dziecka w niedzielę Regionalne Centrum Kultury zaprasza od godz. 11 na sportowe zmagania z Krainą Dziecięcych Marzeń. A o godz. 12 rozpoczną się i będą trwały do godz. do 14 zajęcia plastyczne i animacje, m.in. malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, balonowe zoo, warkoczyki afrykańskie i bańki mydlane (plakat pod tekstem).

O najmłodszych pamięta również Gościno, które w niedzielę zaprasza na VIII Mundurowy Dzień Dziecka. Będą występy, gry, zabawy. Na placu za Domem Kultury przy ul. Matejki 2 powstanie park zabaw i będą prowadzone warsztaty ekologiczne. Start godz. 13.

fbs 2018 - Gdzie na Dzień Dziecka? Przegląd weekendowych imprez dla najmłodszych

dd muzeum 1498525649 - Gdzie na Dzień Dziecka? Przegląd weekendowych imprez dla najmłodszych

rck18dzieńdziecka 500px - Gdzie na Dzień Dziecka? Przegląd weekendowych imprez dla najmłodszych1.Plakat festyn Dzień Dziecka Lęborskie 2018 - Gdzie na Dzień Dziecka? Przegląd weekendowych imprez dla najmłodszych

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend