Kolorowe wakacje z biblioteką dla dzieci. Wstęp wolny

Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu zaprasza dzieci  na plenerowe wydarzenia organizowane pod hasłem „Kolorowe wakacje”. 

Fot. Archiwum. Spotkania „Kolorowe wakacje” będą się obywać w plenerowej strefie wypoczynku przy bibliotece od strony Parsęty, gdzie ostatnio miał miejsce ekologiczny festiwal „Między Mostami”.

W każdy czwartek, o godz. 16.00,  na bulwarze nad Parsętą, odbędą się ciekawe spektakle, warsztaty i kolorowe – różnorodne zajęcia animacyjne. Nikt na nudę nie powinien narzekać!

Organizatorzy zapraszają na odkrywanie barwnego świata literatury w poezji  JULiJANA , czyli Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Na zabawne i pięknie ilustrowane opowieści Pawła Wakuły – autora i ilustratora książek dla dzieci oraz na polskie legendy, w których oczywiście głównym bohaterem będzie smok.  Ekstra dodatkiem i przedłużeniem literackich uniesień będą książkowe super bestsellery, które przy okazji będzie można wypożyczyć do domu i czytać do poduszki w oczekiwaniu na kolejne czwartkowe popołudnie.

W bibliotecznym programie nie zabraknie zabaw i muzycznych animacji z klaunami oraz podróży dookoła świata z ptakiem nielotem o imieniu Dodo.  Dla ciekawskich i żądnych wiedzy naukowej, propozycja nie do przegapienia! Naukowe i bardzo wybuchowe pokazy edukacyjne, czyli chemiczne i fizyczne – efektowne eksperymenty!

Dla chwili relaksu i na ostudzenie wakacyjnych emocji Biblioteka zaprasza na pokaz karate w wykonaniu podopiecznych klubu Kyokushin Karate, turniej małych O’GRÓW, czyli rozgrywki  działającego przy  Bibliotece klubu gier planszowych oraz na zabawy z wehikułem czasu, za sprawą którego uczestnicy będą odkrywać zabawy podwórkowe swoich rodziców i dziadków.  

Biblioteczny program „Kolorowe wakacje” dofinansowany został przez Gminę Miasto Kołobrzeg w ramach środków MPPiRPA. Na wydarzenia i warsztaty wstęp jest wolny, jednakże z uwagi na zmieniające się zagrożenie epidemiczne organizatorzy zastrzegają możliwość ograniczenia liczby uczestników.

Lipiec – sierpień 2021, każdy czwartek, godz. 16.00.
Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu,
Bulwar nad Parsętą, ul. J. Frankowskiego 3.
Wstęp wolny.

biblioteka Kolobrzeg 724x1024 - Kolorowe wakacje z biblioteką dla dzieci. Wstęp wolny

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend