Komu pomaga teraz grupa „PomagaMY Kołobrzeg”? Uchodźców z Ukrainy jest mało (WIDEO)

Grupa „PomagaMY Kołobrzeg”, która w marcu z ulicy Granicznej przeprowadziła się do budynku Poczty Głównej, nadal udziela potrzebującym rzeczowego wsparcia. Teraz jednak nie są to już głównie uchodźcy, jak było to na początku roku, po wybuchu wojny w Ukrainie. Dziś po pomoc zgłaszają się głównie kołobrzeżanie. W siedzibie grupy, mogą zaopatrzyć się m.in. w potrzebne o tej porze roku ciepłe ubrania.

W okresie przedświątecznym grupa wolontariuszy przygotowuje też paczki dla osób starszych i samotnych. W tym roku obdarowani zostaną nimi m.in. podopieczni Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu. To dla nich trwa obecnie zbiórka żywności o wydłużonym terminie ważności oraz słodyczy.

Każdy kto chce pomóc przynosząc ubrania, inne niepotrzebne już nam rzeczy, a wciąż nadające się do wykorzystania czy artykuły społeczne, może je dostarczyć do Poczty Głównej (wejście od zaplecza) w piątek od godz. 16.30 do 18.

W piątek odwiedziliśmy siedzibę grupy „PomagaMY Kołobrzeg” i rozmawialiśmy z wolontariuszką Sandrą Kielnik-Kałużną. Materiał wideo z tej wizyty publikujemy pod tekstem.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend