Konwencja wyborcza Anny Mieczkowskiej. Co obiecała zrobić urzędująca prezydent Kołobrzegu, jeżeli wygra kolejne wybory?

Wczoraj w sali widowiskowej RCK odbyła się konwencja wyborcza KWW Anny Mieczkowskiej „Tak dla Kołobrzegu”. Wśród zaproszonych gości byli m.in. marszałek woj. zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Stanisław Wziątek i europoseł Bartosz Arłukowicz. Wszyscy poparli Annę Mieczkowską w jej staraniach o kolejną kadencję w fotelu prezydenta Kołobrzegu.

Podczas spotkania padły deklaracje wyborcze. Anna Mieczkowska obiecała w nowej kadencji (2024-2029) m.in. jedną darmową godzinę parkowania dla wszystkich kołobrzeżan, budowę centrum widowiskowo-sportowego, kolejne programy profilaktyki zdrowotnej, takie jak profilaktyka zaburzeń depresyjnych u dzieci i młodzieży, salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej nr 4 i boiska sportowe przy Szkołach Podstawowych nr 8 i 9.

Inne obietnice, które znalazły się w programie Anny Mieczkowskiej są kontynuacją działań zapoczątkowanych lub zasygnalizowanych w kończącej się właśnie kadencji. Są to m.in. darmowa komunikacja miejska dla kołobrzeżan posiadających Kołobrzeską Kartę Mieszkańca, budowa schroniska dla bezdomnych zwierząt, rewitalizacja brzegów Parsęty czy budowa fili biblioteki przy ul. Wylotowej.

Nie zabrakło odniesień do dwóch dużych miejskich projektów jakimi są starania o poszerzenie granic Kołobrzegu przez włączenie Korzyścienka i starań Kołobrzegu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Wszystkie postulaty wyborcze Anny Mieczkowskiej został ujęte w programie „10 x Tak dla Kołobrzegu”.
– Naszym celem jest nie tylko być najlepszym miejscem do życia. Dziś naszą wielką ambicją jest stać się małym centrum świata, miejscem, które będzie dzieliło się doświadczeniem z życia w demokratycznej wspólnocie z innymi miejscami, które podobne są do naszych w całej Europie – mówiła ze sceny w RCK Anna Mieczkowska.

Na koniec konwencji przedstawiono kandydatów do Rady Miasta.

kon5 1024x768 - Konwencja wyborcza Anny Mieczkowskiej. Co obiecała zrobić urzędująca prezydent Kołobrzegu, jeżeli wygra kolejne wybory?
kon7 1024x768 - Konwencja wyborcza Anny Mieczkowskiej. Co obiecała zrobić urzędująca prezydent Kołobrzegu, jeżeli wygra kolejne wybory?
kon 1024x768 - Konwencja wyborcza Anny Mieczkowskiej. Co obiecała zrobić urzędująca prezydent Kołobrzegu, jeżeli wygra kolejne wybory?

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend