Krajowa Administracja Skarbowa prowadzi kontrole w pasie nadmorskim. Posypały się mandaty za brak paragonu lub kasy online

Sezon wakacyjny powoli zbliża się ku końcowi. Wiele osób korzysta z usług gastronomicznych, rozrywkowych, które często prowadzą nad morzem działalność sezonową. W tym czasie Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) realizuje też akcję  „Lato 2021″.

Zachodniopomorska KAS sprawdza jak działający w naszym regionie przedsiębiorcy realizują swoje obowiązki dotyczące wystawiania paragonów i rejestracji kas online.

Pracownicy KAS byli w Mielnie, Sarbinowie, Darłowie, Ustroniu Morskim, Kołobrzegu, Dźwirzynie i wielu innych miejscowościach odwiedzanych przez turystów.  

-Poprzez nasze działania chcemy pokazać, że paragon jest dokumentem uprawniającym do reklamacji i nie tylko w sklepie odzieżowym, ale również w gastronomii, na przykład nieświeży posiłek, w usługach rozrywkowych, przejazdach i tym podobnych – informują w komunikacie urzędnicy KAS.

W ramach akcji realizowane są działania o charakterze informacyjno-prewencyjnym, ale też mandatowe. Skontrolowano już 5258 obiektów, z czego 2.201 w pasie nadmorskim. Wystawiono 534 mandaty.

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 22 sierpnia, 12:12 Fr

    A Cyganie handlujący w namiotach podrabianymi koszulkami? Tak blisko promenady pełno ludzi, a ci w najlepsze handlują podróbkami.

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend