Kto będzie pilnował naszych plaż? Nabór trwa do ostatniego dnia

Dziś w województwie zachodniopomorskim brakuje 200 ratowników wodnych. W Kołobrzegu nabór trwa do ostatniego dnia. W tym roku sezon na kołobrzeskich kąpieliskach startuje 26 czerwca.

Odcinek wybrzeża administrowany przez miasto Kołobrzeg to ponad 13,5 kilometrów. Rok temu plaży strzegło 50 ratowników. W przeszłości było ich nawet dwa razy tyle. Co ciekawe chętnych do pracy na plaży nie było wśród miejscowych.

– Kompletowanie obsady kąpielisk trwa praktycznie do ostatniego dnia przed rozpoczęciem sezonu na kąpieliskach- mówi Jacek Banasiak dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i uspokaja – Zwykle wielu ratowników zgłasza się po zakończeniu roku szkolnego, bo są to często pracownicy szkół i studenci.

Na plaży można zatrudnić się w czerwcu, lipcu i sierpniu. Praca jest w tym roku dla ponad 60 ratowników wodnych. Wymagania niezbędne stawiane kandydatom to m.in. ukończone 18 lat, posiadanie stopnia ratownika wodnego, ważna legitymacja członka WOPR z poświadczeniem lekarskim o zdolności do pracy w charakterze ratownika i posiadanie zaświadczenia o ukończeniu kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy i uzyskanym tytułem ratownika

MOSiR zapewnia ubiór ratowniczy, kosmetyki, wyżywienie (obiad dostarczany na plażę),wodę mineralną, a dla osób spoza Kołobrzegu zakwaterowanie. Ratownik będzie zatrudniony na umowę zlecenie. Zarobki wahają się od 3,9 tys. zł  do 4,7 tys. zł brutto.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend