Kto ma prawo grać i zarabiać w okolicy molo? Tym konfliktem żyli internauci przez weekend

W piątek wieczorem jedna z internautek opublikowała na Facebooku wpis, w którym opisała, jak Straż Miejska upomniała i nakazała zaprzestać gry na skrzypcach niewidomemu mężczyźnie. Strażnicy mieli interweniować po telefonie matki muzykującej dziewczyny, która stała nieopodal. Wpis wywołał w sieci prawdziwą burzę.

Fot. Internet

W czerwonej kurtce na skrzypcach grał niewidomym chłopak, nie spodobało się to mamie dziewczyny która również grała dzisiaj na skrzypcach co chwilę robiła chłopakowi zdjęcia i nagrywała go, szlak ja trafiał jak ludzie rzucali mu do puszki. Więc owa Pani zadzwoniła na straż miejska. Maglowali chłopaka 20 minut, a dziewczyna dalej grała (…). W obronie chłopaka stanęli ludzie ale i tak musiał się stamtąd usunąć. Chłopak na odchodne,wykrzyczał Pani która stoi przy samochodzie czadomenow, że jest bez serca. A ja w 100 % popieram jego słowa.” – napisała internautka.(pisownia oryginalna)

Do dziś wpis został udostępniony 379 razy. Zebrał ponad 400 komentarzy. W większości były to opinie krytyczne pod adresem matki dziewczyny.

Tą dziewczyną jest Sandra Cygan, znana w mieście skrzypaczka, (występuje m.in. podczas wielu wydarzeń charytatywnych i okolicznościowych). Zastanawialiśmy czy, ze względu na jej młody wiek, podać jej imię i nazwisko. Jednak dzień później dziewczyna sama publicznie zabrała głos w sprawie, którą dziś opisujemy, publikując na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, oświadczenie. Cytujemy je w całości:

Witam, pomimo że zaistniała sytuacja nie ma ze mną za wiele wspólnego ponieważ skrzypek nie ma zezwolenia, wylała się na mnie fala hejtu w świetle przekłamanych i nieprawdziwych informacji. Wczoraj (29.03) nie chciałam przeszkadzać panu który Rapował i panu na skrzypcach więc przesunęłam się z wyznaczonego mi miejsca przez co również zostałam ukarana przez straż miejską. Muzyka nie powinna wytwarzać takich konfliktów.. Jeśli moje nie granie ma mu pomóc, to rozważam odejście z grania a na pewno przeniesienie się w miejsce gdzie nie będę temu Panu przeszkadzała. Jest mi niezmiernie przykro, że cała sytuacja wywołała tak negatywne emocje. (pisownia oryginalna)

Okazuje się, że Sandra Cygan grała w okolicy molo dzięki tymczasowemu pozwoleniu, które wydała jej prezydent Kołobrzegu. Było ono ważne przez trzy tygodnie. Dziś wygasa. Natomiast Mieczysław Bąk, niewidomy skrzypek z Bytomia, takiego pozwolenia nie miał. – Ten pan zgłosił się do urzędu w tej sprawie. Poinformowaliśmy go, by złożył oficjalny wniosek o wydanie pozwolenia. Do dziś jednak żadne takie pismo nie wpłynęło. – mówi rzecznik magistratu Michał Kujaczyński.

Ocenę tego konfliktu, w tle którego są niemałe pieniądze zarabiane przez oboje muzyków, zostawiamy czytelnikom. Spytaliśmy natomiast w Urzędzie Miasta, jak od strony formalnej wygląda udostępnianie miejsc muzykom, którzy w zamian za datki chcą grać w miejscach publicznych.

– Urząd co roku ogłasza przetarg na miejsca artystyczne na Bulwarze Szymańskiego. Dwa z nich są przeznaczone dla muzyków i nie przewidujemy żadnych innych miejsc pod taką działalność. – wyjaśnia Michał Kujaczyński, który podkreśla, że miasto musi wprowadzać pewne ograniczenia i regulacje, bo chętnych na zarobek w centrum uzdrowiskowej dzielnicy kurortu jest znacznie więcej. – Kolejny przetarg będzie rozstrzygany 17 kwietnia. Zapraszamy, by te osoby w nim wystartowały.

W tym roku magistrat planuje ożywić Skwer Koncertów Porannych, gdzie od końca ostatniej modernizacji tego miejsca, mówiło się, że ma tam stanąć mała scena. W tym roku prawdopodobnie do tego dojdzie. Na początek to miejsce ma być udostępniane muzykom za darmo. 

11 komentarzy

Napisz komentarz
 1. 01 kwietnia, 13:31 Uzdrowisko

  Zakaz używania głośników po pierwsze

  Reply this comment
 2. 01 kwietnia, 13:36 Do szkoły czas

  Kto wydaje osobie niepełnoletniej pozwolenia na taki biznes???????????? Oprócz nauki gry nauka skromności też by się przydała!!!!!!!!!

  Reply this comment
 3. 01 kwietnia, 13:36 Krzystof Mar

  Jesli chodzi o akcje charytatywne , to już nie do końca się udziela ;).
  Hajs musi być 🙁

  Reply this comment
 4. 01 kwietnia, 14:15 Masakra

  Skwer koncertow porannych to miejsce do relaksu i spokoju a nie słuchania despacito z głośników przez 5 godzin non stop, kto podsuwa takie pomysły i takie ich wykonanie

  Reply this comment
 5. 01 kwietnia, 17:56 Agnesap

  Czyli w takim razie podczas poprzedniej takiej akcji najprawdopodobniej nie miała pozwolenia. Dobre pytanie…: dlaczego małolata dostała takie pozwolenie? A przede wszystkim chciałabym wiedzieć dlaczego może grać w tym miejscu, skoro są tylko dwa miejsca na Bulwarze? A to już raczej nie Bulwar. Czy się mylę?

  Reply this comment
  • 01 kwietnia, 18:02 ?

   Pytanie kto wydaje pozwolenia i przetargi dla małoletnich, to sprawa dla uwagi

   Reply this comment
 6. 01 kwietnia, 22:16 Em

  https://zrzutka.pl/zm5w2z Pomagamy !!!!

  Reply this comment
 7. 02 kwietnia, 16:53 szkoda gadać

  Banda idiotów w komentarzach jak zwykle daje pokaz inteligencji. Pokażcie się z imienia i nazwiska frajerzy.

  Reply this comment
 8. 16 lutego, 19:38 Novak

  Pani mama, niech się pochwali co stało się z jej pozostałymi dziećmi i czemu zostawiła przy sobie tylko córkę. Tylko i wyłącznie z powodu zysku jaki trzepie z niej. Więc wszystko jest jasne…. pato zawsze bedzie pato niestety i nigdy nie będzie wyciągać wniosków ani czuć empatii. Rzadza pieniądza jest najważniejsza jak i pomysły trenowania coruni do cyrku, bo z tego najlepszy hajs. Szkoda, bo mogłaby naprawdę zainwestować w talent i rozwój dziecka

  Reply this comment
 9. 11 marca, 12:20 Prawda

  Ten konflikt nic nie da Sandra potrzebuje coś więcej np swój zespół a żeby się rozwijać.
  To wstyd ze dziecko (nastolatka ) musi się prosić o zezwolenie na granie.
  Fakt że teraz jest wiele programów telewizyjnych gdzie można pokazać swój talent i zainteresować poważnych sponsorów.
  Zespoły i tak dalej co szukają młodych talentów.

  Sandro na twoim miejscu bym poszedł w ślady Karoliny Prostenko która dużo nagrywa filmików na Youtube i dużo gra gdziekolwiek się da , nawet na polu.

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend