Małgorzata Maj pełnomocnikiem prezydent Kołobrzegu ds. równego traktowania

Od dziś prezydent Kołobrzegu ma pełnomocnika ds. równego traktowania. Została nim Małgorzata Maj, pisarka i dziennikarka, związana ostatnio z Radiem Kołobrzeg. W przeszłości współpracowała m.in. ze Stowarzyszeniem Użytkowników Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej oraz ich Rodzin i Przyjaciół „Feniks”.

-Pełnomocniczka ds. równego traktowania będzie stała na straży równego traktowania bez względu na wiek, pochodzenie etniczne, religię, światopogląd czy płeć, ale również w zakresie równego traktowania kobiet i mężczyzn – mówiła Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu przedstawiając pełnomocnika ds. równego traktowania – Będzie promowała i upowszechniała zasady równego traktowania, będzie monitorowała sytuację w tym zakresie w naszym mieście, a w razie potrzeby będzie eliminowała przejawy naruszenia zasad równego traktowania.

-Moje zadanie to będzie też między innymi uświadamianie, mówienie, debatowanie i wskazywanie na przejawy nierównego traktowania poprzez na przykład kampanie społeczne i rozmowy – mówi Małgorzata Maj – Jednym z pierwszych moich działań będzie przeprowadzenie ankiety wśród mieszkańców. Ankiety, która pozwoli mi zorientować się co nęka kołobrzeżan w zakresie dyskryminacji, mobbingu, molestowania czy nierównego traktowania.

Pełnomocnik ds. równego traktowania będzie dyżurować w Centrum Spraw Społecznych przy ul. Okopowej przez dwa dni w tygodniu. Godziny i dni zostaną podane wkrótce.

Do tego czasu Małgorzata Maj jest dostępna pod numerem telefonu 697 543 982.

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 05 listopada, 22:21 Kilo

    Kolejne nikomu nie potrzebne stanowisko. Zwykłe marnotrawstwo pieniędzy.

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend