Meldunek epidemiologiczny szczecińskiego Sanepidu. Sprawdź co jest grypą, a co przeziębieniem

Sporo osób w regionie wciąż choruje, choć wydaje się, że grypa nieco odpuściła. Pracodawcy dużych sieci handlowych skarżą się nam, że zaczyna im brakować pracowników, którzy mogliby zastąpić tych na zwolnieniu lekarskim. Najgorsze, jak dotąd, były ostatnie dni lutego.

Zdecydowany wzrost zachorowań odnotowano w województwie Zachodniopomorskim od 23 do 28 lutego 2018 r. W tym czasie zarejestrowano 9175 osób z objawami grypy i zakażeń grypopodobnych. 154 osoby w wyniku objawów głównie ze strony układu oddechowego wymagało leczenia w szpitalu. W tym czasie grypę potwierdzono laboratoryjnie u 125 osób: wykazano 53 przypadki grypy typu A (w tym 30 hospitalizowanych ), 69 przypadków grypy typu B (w tym 35 hospitalizowanych), 2 przypadki zakażenia wirusami grypy typu A i B (w tym 1 hospitalizowany) oraz 1 hospitalizowany przypadek grypy typu AH1N1.

W sezonie grypowym 2016/2017 tj. od września 2016 roku do końca lutego 2017 roku szczeciński Sanepid zarejestrował w sumie 71 tys. 902 osoby chorujące na grypę i zakażenia grypopodobne.

Każda osoba, u której wystąpią objawy grypy powinna udać się do lekarza i stosować bezwzględnie do zaleceń lekarza.

Na grafice poniżej Sanepid podpowiada jak odróżnić grypę od przeziębienia.

 

Grypa czy przeziębienie2 - Meldunek epidemiologiczny szczecińskiego Sanepidu. Sprawdź co jest grypą, a co przeziębieniem

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend