Miasto ogłosiło przetarg na projekt przebudowy brzegów Parsęty

Dziś na stronie internetowej Urzędu Miasta w Kołobrzegu ukazało się ogłoszenia o przetargu na wykonanie projektu przebudowy brzegów rzeki Parsęty od ul. Kamiennej do ulicy Łopuskiego (oba brzegi).

Fot. Archiwum/Marek Augustyniak

Zamówienie dotyczy projektu budowlanego i technicznego wszystkich branż oraz kosztorysu. Pracownia, która wygra przetarg będzie zobowiązana wykonać też wizualizację 3D projektowanych rozwiązań oraz uzyskać decyzję Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków pozwalającej na prowadzenie robót związanych z zagospodarowaniem bulwarów (tereny przy ul. Rzecznej położone są na obszarze wpisanym do rejestru zabytków).

Jak ożywić tereny nad rzeką?

Celem inwestycji jest stworzenie nowych miejsc spotkań i układu komunikacyjnego umożliwiającego łatwy dostęp mieszkańców do brzegu rzeki na całym, projektowanym odcinku Parsęty. W przyszłości mają tu powstać m.in. miejsca organizacji widowisk i zawodów – trybuny, tory regat, scena. Lokalnie mają zostać obniżone brzegi, tak by umożliwić bezpośredni kontakt z wodą. W planach są nadrzeczne tarasy, pomosty dla kajaków, łodzi oraz gondoli, umożliwiające uprawiania sportów wodnych i rejsów spacerowych

Kompleksowy projekt ma powstać na podstawie koncepcji programowo-przestrzennej zagospodarowania terenów w bezpośrednim sąsiedztwie Parsęty, którą 2 października 2020 roku przedstawili architekci ze Spółki Partnerskiej Architekci Błaszczyk i Samborski.

Oferty można składać do 9 czerwca. Umowa z wybraną pracownią projektową ma zostać podpisana 8 lipca. Od tego dnia wykonawca będzie miał 330 dni na wywiązanie się z zamówienia.

4 komentarze

Napisz komentarz
 1. 01 czerwca, 11:10 qwert

  Wiadomo czy projekt uwzględnia likwidację sztucznej wyspy na wysokości hotelu „Nad parsętą”?

  Reply this comment
 2. 01 czerwca, 11:38 Anonim

  nie uwzględnia

  Reply this comment
 3. 01 czerwca, 12:22 Arch

  Błaszczyk i Samborski chcą zabudować port jachtowy 7 piętrowymi apartamentowcami 🙁
  RUSZA BETONOWANIE OSTATNIEGO SKRAWKA CENTRUM MIASTA.
  Są tacy, jak Prezydent, którym sie żyje super …

  Reply this comment
 4. 01 czerwca, 12:33 Wodnik

  ale numer ha ha ha
  Dopiero co Kornas rewitalizował akurat te brzegi murem kamiennym za kilkadziesiąt milionów, a oni chcą to rozwalić a brzego za mostem na Łopuskiego nie łapią sie na rewitalizacjię od 70 lat, brawo Wy.

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend