Miasto podpisało umowę na budowę parkingu wielopoziomowego (WIDEO)

Wielopoziomowy parking na 325 samochodów i parking zewnętrzny na 13 autobusów, powstaną przy ul. Kamiennej. Dziś umowę na tę inwestycję podpisała prezydent miasta Anna Mieczkowska oraz wykonawca: prezes Przemysław Borek i Członek zarządu Tomasz Seremet z Pekabex Bet SA z Poznania.


Wartość inwestycji to łącznie 30.658.850,56 zł. Umowa na parking wielopoziomowy to 28,3 miliona, parking zewnętrzny dla autobusów to 2,4 miliona złotych. Dodajmy, że parking zewnętrzny zrealizuje firma Domar.
Co ważne, inwestycja jest dofinansowana ze środków zewnętrznych w wysokości 90%. Dofinansowanie pochodzi z Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD. Program Inwestycji strategicznych, a wynosi 27.592.965,50 zł.

Jak powiedziała prezydent miasta Anna Mieczkowska: „Możliwość zaparkowania pojazdu – przy jednej z najważniejszych arterii naszego miasta jest ważnym elementem wpływającym na jakość układu komunikacyjnego w centrum. Parking da łatwą możliwość pozostawienia samochodu i tym samym odciążymy centrum miasta od ruchu kołowego”
Termin realizacji to 590 dni. Podczas podpisania umowy przedstawiciele firmy
Pekabex zapowiedzieli, że planują skrócenie terminu wykonania inwestycji.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend