Miasto szuka firmy, która przebuduje promenadę od kortów do Kamiennego Szańca. W projekcie m.in. 40 metrowa fontanna

Miasto szuka firmy, która przebuduje ciąg dalszy promenady na uzdrowiskach. W projekcie jest m.in. długa na 40 metrów fontanna.

Siedem lat temu została przebudowana promenada ul. Rodziewiczówny. Teraz kolej na ciąg dalszy. Miasto ogłosiło właśnie przetarg i szuka wykonawcy na przebudowę odcinka od kortów tenisowych do skrzyżowania ul. Wł. Sikorskiego z ul. A. Fredry. Wynik przetargu poznamy 30 sierpnia. Przebudowa promenady miałaby zakończyć się 30 czerwca 2018 roku. 

Co zostanie zrobione? Przede wszystkim zostanie wymieniona nawierzchnia. Podobnie jak na ul. Rodziewiczówny zostaną ułożone tu płyty granitowe. W parku im. St. Żeromskiego zostanie wybudowana ścieżka rowerowa. Powstaną trzy place zabaw i cztery place postojowe rowerów. Ustawione zostaną ławki – w sumie 120 metrów ławek z oparciami i 102 metry ławek bez oparć. 

Ciekawie zapowiada się fontanna, która zostanie wykonana w płaszczyźnie ciągu pieszo – rowerowego, na wysokości kortów tenisowych. Z tego co udało nam się dowiedzieć ma mieć ok. 40 metrów długości.  Strumienie wody mają wypływać bezpośrednio z płyt granitowych. 

Po wykonaniu tego odcinka zostanie jeszcze trzeci – do hotelu Arka Medical Spa. Zakres prac będzie prawdopodobnie ten sam. Tu też ma powstać m.in. fontanna. Szczegółów ani terminów jednak jeszcze nie znamy.  

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend