Miasto wybrało firmę, która przebuduje Jedności Narodowej. Kiedy ruszy remont?

Dobrze znana w Kołobrzegu firma budowlana z Biesiekierza przebuduje miejski odcinek ul. Jedności Narodowej. Miasto właśnie rozstrzygnęło przetarg. Czy to oznacza, że remont ruszy na dniach?

W przetargu na przebudowę odcinka ul. Jedności Narodowej od ul. Wylotowej do skrzyżowania z Wiosenną wpłynęły dwie oferty – DOMAR z Biesiekierza zażądał 6,11 mln zł, a STRABAG z Pruszkowa 6,86 mln zł (kwoty podajemy w zaokrągleniu).

Urzędnicy wybrali tańszą ofertę, złożoną przez firmę, która remontuje ul. Zdrojową, w przeszłości wyremontowała już w Kołobrzegu m.in. ul. Obrońców Westerplatte odcinek Armii Krajowej czy promenadę między Kamiennym Szańcem a ośrodkiem Arka.

Wybranie wykonawcy tej inwestycji nie oznacza, że roboty od razu ruszą – przebudowa ma się rozpocząć po wakacjach.

Wyremontowany zostanie też powiatowy odcinek Jedności Narodowej – od torów kolejowych do skrzyżowania z ulicą Wylotową. Tu też wpłynęły dwie oferty. Trwa ich sprawdzanie, a rozstrzygnięcie przetargu powinniśmy poznać na dniach. Powiat podobnie jak miasto postanowił, że ulica będzie przejezdna latem – prawdziwy front robót ruszy po wakacjach.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend