Miasto wystroi się na święta, ale dużo skromniej niż to bywało kiedyś

Urząd Miasta szuka firmy, która ubierze Kołobrzeg w świąteczne dekoracje. Drugi rok z rzędu magistrat podpisze umowę tylko na rok i na dużo mniej ozdób, niż to miało miejsce do 2021 roku.

Fot. Archiwum

Wcześniej miasto zwykle podpisywało umowy na trzy lata, a wykaz dekoracji był dużo dłuższy i bogatszy niż teraz. Strojenie miasta „na bogato” skończyło się w 2022 r. Jak mówi OK! Kołobrzeg, Michał Kujaczyński, rzecznik magistratu, cena prądu i usług firm, które dostarczają dekoracje i je montują, tak mocno podskoczyła, że miasto musiało okroić zamówienie.

Nie będzie więc m.in. podświetlanych aniołów, które po raz pierwszy pojawiły się na promenadzie w 2019 roku i od razu skradły serca mieszkańców i turystów. Będzie za to miejska choinka na placu Ratuszowym (drzewko będzie miało 10 metrów wysokości i przynajmniej 15 tys. lampek). Na placu przed ratuszem stanie też fotoramka i trzy inne dekoracje montowane na słupach.

Na rondzie na Armii Krajowej ma się pojawić dziewięć, różnej wielkości świątecznych kul. Podświetlane girlandy mają zostać zamontowane na ul. Emilii Gierczak (5 szt.).

anioly ozdoby 2 1 1024x768 - Miasto wystroi się na święta, ale dużo skromniej niż to bywało kiedyś

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 31 października, 12:54 Anonim

    A MNIE JEST ŻAL ANIOŁOW….SPACER BEZ ANIOŁOW TO JUZ NIE TO..

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend