Miliard złotych na wsparcie gmin górskich, które tracą na pandemii. Kurorty na północy takie jak Kołobrzeg zostawione same sobie?

-Zwracamy się z prośbą o zaprzestanie dzielenia Polski i Polaków, o sprawiedliwe spojrzenie na cały nasz kraj – napisała w mediach społecznościowych prezydent Kołobrzegu odnosząc się do rządowego wsparcia dla gmin turystycznych z południa Polski.

I dalej: – Tak samo równo każdy samorząd powinien partycypować w kosztach organizacji szczepienia, tak równo powinno iść wsparcie JST, nie tylko górskich, ale wszystkich, które znalazły się w trudnej sytuacji gospodarczej wskutek zamrożenia branż związanych z turystyką. Zapowiedź uruchomienia tzw. tarczy branżowej dla gmin z południa Polski w kwocie do miliarda złotych jest rażąco krzywdząca wobec samorządów z innych regionów, w tym reprezentowanej przez nas północy.

Wyjaśnijmy, że chodzi o Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych, z którego będzie mogło skorzystać 200 samorządów z południa Polski. Rząd planuje wydać na wsparcie dla gmin turystycznych położonych na terenach górskich ok. miliarda złotych.

Prezydent Kołobrzegu i Sopotu podpisali się pod pismem do premiera RP w tej sprawie. Apelują m.in. o wsparcie wszystkich regionów turystycznych na tych samych zasadach.

pismi 1024x770 - Miliard złotych na wsparcie gmin górskich, które tracą na pandemii. Kurorty na północy takie jak Kołobrzeg zostawione same sobie?

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend