Ministerstwo dofinansowało występy dziecięcych teatrów w Kołobrzegu. Pierwsze przedstawienie już w niedzielę

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na Poranki Młodego Widza. Dzięki temu będzie jeszcze więcej znanych teatrów, a bilety będą tańsze.

Za ponad 50 tysięcy złotych z ministerstwa RCK zaprosi do Kołobrzegu znane teatry. Cały projekt składa się z 16 wydarzeń i podzielony jest na 2 części: wiosenno-letnią i jesienną.  

– Każde wydarzenie składać się będzie ze spektaklu teatralnego, zajęć plastycznych oraz zabaw animacyjnych – mówi Izabela Korpa-Jarosz – W tym czasie odwiedzą nas znakomite teatry z całej Polski – Warszawy, Poznania, Wrocławia, Katowic oraz Słupska.

Start już 28 maja w niedzielę o godz. 11:00 na scenie plenerowej RCK. Jako pierwszy zobaczymy Teatr Lalki „Tęcza”, który jest doskonale znany najmłodszym widzom w Kołobrzegu. Pokażemy bajkę „Janek Wędrowniczek”.

Spektakl przedstawia zabawne przygody pięcioletniego chłopca, który w tajemnicy przed mamą wyrusza w świat. Tytułowy Janek wędruje w czerwonym kapelusiku. Nakrycie głowy wzbudza podziw napotkanego stracha na wróble, czarnego barana, a nawet koguta. We wszystkich napotkanych postaciach mały Janek znajduje oddanych przyjaciół. Pasterka Kasia ratuje go przed rogami czarnego barana, Wojtek pomaga chłopcu wyciągnąć z wody kapelusik i odprowadza go do młyna. Młynarzowa udziela Jankowi schronienia i częstuje go pierogami ze śmietaną. Potem Janek dosiada osiołka i udaje się w powrotną drogę do domu, ale … Przecież Janek ma tyle pomysłów! Chciałby znaleźć w lesie kwiat paproci i podarować go ukochanej mamie na przeprosiny. Czy znajdzie? O tym dowiecie się z przedstawienia.

Dzięki scenografii Zofii Czechlewskiej – Ossowskiej, świat przedstawiony w sztuce jest prawdziwie baśniowy. Urzeka barwą i pomysłowością plastycznych rozwiązań. Zobaczymy w tym przedstawieniu typowo polskie kukiełki – lalki na patyku oraz pacynki. Spektakl trwa 45 minut bez przerwy.

Przed spektaklem RCK zaprasza dzieci na zajęcia plastyczne oraz zabawy animacyjne.

Na zdjęciu Wędrowny Teatr Lalek „Małe Mi”, który zawita do Kołobrzegu.

Fot.Facebook/Wędrowny Teatr Lalek „Małe Mi”.

plakat 1 - Ministerstwo dofinansowało występy dziecięcych teatrów w Kołobrzegu. Pierwsze przedstawienie już w niedzielę

 

 

 

 

 

 

 

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend