Monitoring plaży w Kołobrzegu. Dwie dodatkowe kamery zostaną wkrótce zamontowane

You are currently viewing Monitoring plaży w Kołobrzegu. Dwie dodatkowe kamery zostaną wkrótce zamontowane

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jeszcze przed wakacjami zleci zamontowanie dwóch pełnoobrotowych kamer monitoringu na plaży Zachodniej, a dokładnie na falochronie portowym koło plaży wojskowej oraz przy zejściu na plażę przy ul. Jedności Narodowej. 

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku pierwsze cztery kamery monitoringu zostały zamontowane przy Kamiennym Szańcu i niedaleko ruin po Morskim Oku. – Wnioski są pozytywne, ratownicy ocenili je bardzo dobrze – mówi Jacek Banasiak, dyrektor MOSiR-u – Przy monitoringu siedzi doświadczony ratownik, który podczas obserwacji już po samym ruchu jest w stanie ocenić, że dzieje coś, co wymaga natychmiastowej interwencji i dzięki temu ratownicy szybko mogą dotrzeć na miejsce zdarzenia.

W granicach administracyjnych Kołobrzegu jest 13 km wybrzeża. Tylko część jest strzeżona. Monitoring daje możliwość, że ratownicy mogą obserwować również miejsca, gdzie nie ma wież ratowniczych.

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Cameraman

    Obrotowe to słaby temat. Dużo lepsze 360! Ratownicy byliby zachwyceni.

  2. xxx

    Operator na kamerze szybkoobrotowej moze zrobić bardzo szybko zoom na interesujący go obiekt lub zdarzenie. Kamery 360 stopni nie mają takiego zasięgu.

Dodaj komentarz