Na afisz kina Wybrzeże wchodzi wstrząsający film o banalności zła. Obraz dostał właśnie dwa Oscary (ZWIASTUN)

Kino Wybrzeże zaczyna jutro (28.03) grać głośny film „Strefa interesów” wyprodukowany w brytyjsko-polskiej koprodukcji. Obraz zdobył dwa Oscary: za najlepszy film oraz za najlepszy dźwięk. Bilet normalny kosztuje 21 zł. 

W „Strefie interesów” brytyjski reżyser Jonathan Glazer przygląda się domowej idylli w czasach nazistowskich Niemiec. Rudolf (Christian Friedel) wraz z żoną Hedwigą (Sandra Hüller) oraz czwórką dzieci i psem mieszkają w przestronnym, pedantycznie czystym domu z wypielęgnowanym ogrodem i szklarnią. Celebrują rodzinne obiady, marzą o wakacjach w ukochanych Włoszech. W weekendy lubią popływać kajakami lub pospacerować po lesie z przyjaciółmi. Jednak zza ścian ich domu często dobiegają niepokojące odgłosy, a czasem rozpaczliwe krzyki, ponieważ Rudolf Höss jest komendantem obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. 

„Strefa interesów” to porażające studium banalności zła, w którym nigdy nie jesteśmy świadkami ludobójstwa ani obozowej rzeczywistości. Wszystko, co brutalne, od czego chce się odwrócić wzrok, zostaje wypchnięte poza dom Rudolfa i Hedwigi, hermetycznie zamknięte poza ich codziennym życiem. Rodzinną sielankę tylko od czasu do czasu zakłóca dym z pobliskich kominów obozu. Czy można urządzić sobie sterylny raj w cieniu cudzego piekła, tak aby jego ślady nie przeniknęły do świadomości i sumienia? (opis filmu: Gutek Film)

kino2 1 1024x687 - Na afisz kina Wybrzeże wchodzi wstrząsający film o banalności zła. Obraz dostał właśnie dwa Oscary (ZWIASTUN)

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend