Najbardziej znane głosy w Polsce, lektorzy takich filmów i seriali jak Bonanza, Faceci w czerni czy Dr House, spotkają się w Dźwirzynie

Polscy lektorzy powinni być jednymi z najbardziej rozpoznawalnych osób w Polsce. Towarzyszą nam przecież każdego dnia – czytają reklamy, zapowiedzi programowe stacji, a w końcu nasze ulubione filmy i seriale. I choć doskonale znamy ich głosy, to z rozpoznaniem ich na ulicy wielu z nas miałoby duży problem.

Na zdjęciu warsztaty podczas zeszłorocznych spotkań lektorów.  Fot. T. Bartos. Źródło: http://www.osl.mikrofonika.net/

To się może zmienić po przyszłym weekendzie, bo wtedy w Hotelu Senator w Dźwirzynie będzie można spotkać właśnie polskich lektorów. Legendy mikrofonu i adepci w zawodzie przyjadą na IV Ogólnopolskie Spotkania Lektorów.

Swój udział potwierdzili już m.in.: Jacek Brzostyński (lektor m.in. „Bonanzy”. „Drużyny A”, „Lost”,”Ostry dyżur” filmów Quentina Tarantino („Wściekłe psy”, „Kill Bill”) i Gwiezdnych Wojen, części IV-VI), Jarosław Łukomski ( lektor m.in. filmów „Faceci w czerni” i „Faceci w czerni II”, „Helikopter w ogniu”, „Kasyno”, „Obcy”, „Skazani na Shawshank”), Tomasz Kozłowicz ( lektor m.in. „12 małp”, filmów z Jamesem Bondem, „Mad Max 2”, „Zbroja Boga”), Paweł Bukrewicz ( lektor w serialu „Batman: Odważni i bezwzględni”, „Scooby Doo”, „Wakacje z duchami”, „Tom i Jerry i Sherlock Holmes”, „George prosto z drzewa”) oraz Radosław Popłonikowski (m.in. „X Men”, Dr House, Mc Gyver, Melrose Place, „Roswell: W kręgu tajemnic”).

Termin imprezy: 13.04.2018 – 15.04.2018
Początek: piątek, godzina 20:00

W programie Spotkania są jeszcze m.in. wystawa starych mikrofonów, prezentacja sprzętu nagraniowego, warsztaty z dykcji, emisji i higieny głosu.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend