Naukowcy, pasjonaci i poszukiwacze na jednej konferencji „Odkrywcy”

Przez miniony weekend ok. 160 osób uczestniczyło w Rogowie w konferencji naukowej zorganizowanej przez wydawcę ogólnopolskiego miesięcznika „Odkrywca”.

160 miłośników historii, tajemnic i poszukiwań przyjechało do Rogowa by wziąć udział w konferencji naukowej miesięcznika „Odkrywca”, jedynego tytułu poświęconego tej tematyce, który od 20 lat ukazuje się na rynku wydawniczym.

W programie były m.in. prelekcje archeologów, historyków i pasjonatów historii. Nie mogło też zabraknąć czasu na zwiedzanie. Goście „Odkrywcy” w ekspresowym tempie zwiedzili wszystkie najważniejsze miejsca na mapie zabytków w Kołobrzegu i okolicy. Odwiedzili m.in. Muzeum Oręża Polskiego, Muzeum Patria Colbergiensis, kościółek w Budzistowie, Muzeum Borowiny, lotnisko w Bagiczu, forty i reduty kołobrzeskie, cmentarz wojenny, latarnię morską i BAS 19 w bazie marynarki.

– Specjalne podziękowania dla Tadeusza Królikowskiego, który oprowadził naszą grupę po lotnisku w Bagiczu i dla ks. Jerzego Chęcińskiego, który specjalnie dla nas otworzył kościółek w Budzistowie – mówią organizatorzy konferencji.

Prelegentami konferencji byli Olaf Popkiewicz (archeolog, redaktor programu telewizyjnego „Poszukiwacze Historii), Robert Maziarz (Muzeum Patria Colbergiensis), Jan Nowicki (Fundacja Fort Rogowo), Radosław Horanin (Muzeum Oręża Polskiego), Ireneusz Piecyk (historyk) i Paweł Urbaniak (specjalista ds. wojskowości w Muzeum Oręża Polskiego).

Partnerami konferencji byli Muzeum Patria Colbergiensis, Fundacja Fort Rogowo i Muzeum Oręża Polskiego, a patronat honorowy objął kołobrzeski magistrat.

Ukazujący się od 20 lat ogólnopolski miesięcznik „Odkrywca” jest jedynym w kraju magazynem historycznym poświęconym głównie zagadnieniom historii XIX i XX wieku i jej tajemnicom, poszukiwaniom zaginionych i ukrytych dóbr kultury, fortyfikacjom oraz kolekcjonerstwu.

Miesięcznik “Odkrywca” dostępny jest we wersji drukowanej oraz elektronicznej: http://www.e-kiosk.pl/numer,220301,odkrywca 

Fot. M. Augustyniak oraz R. Horanin (arch. MOP)

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 16 maja, 07:05 Moni

    Super. Przykro mi, że nie mogliśmy byc. Ale jeszcze będziemy

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend