Nekrologi na drzewach. „Nie pozwolimy na bezrefleksyjną wycinkę”

Obrońcy drzew rozwiesili klepsydry na drzewach przy ul. Zdrojowej. Przypomnijmy, że kolidują one z trwającą tu przebudową ulicy. Miasto złożyło więc wniosek do starostwa powiatowego o wycinkę 97 drzew, głównie lip.

Fot. Drzewa Kołobrzegu

Urząd Miasta, który zlecił wart 19 mln zł remont ul. Zdrojowej i odcinka ul. Kasprowicza, złożył wniosek do starostwa powiatowego o wycinkę 97 drzew. – Nie oznacza to jednak, że tyle zostanie wyciętych – zastrzega Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy magistratu – Jeżeli tylko uda się część z nich uratować, na pewno to zrobimy.

Natomiast starostwo powiatowej zleciło jeszcze opracowania projektu ochrony zieleni, w którym mają zostać określone zasady takiego prowadzenia prac w obrębie drzew, by zminimalizować ryzyko ich uszkodzenia.

Zanim ostateczne decyzje zapadną, na rosnących wzdłuż ul. Zdrojowej drzewach pojawiły się nekrologi. W mediach społecznościowych zdjęcia zostały opublikowane na profilu “Drzewa Kołobrzegu”, gdzie można przeczytać : “Urzędnicy czarują nas zapewnieniami, że dbają o drzewa, że wniosek o wycięcie 97 lip to tak “na wszelki wypadek”. My wiemy, że to fikcja! Kołobrzeżanie dowiedzieli się o tych planach, więc jest teraz próba załagodzenia opinii publicznej. Każde drzewo jest na wagę złota i nie pozwolimy na bezrefleksyjną wycinkę“.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend