Nie będzie nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt przy „Zieleni”. Powód? Kolizja ze stacją paliw

Nowe miejskie schronisko dla bezdomnych zwierząt nie powstanie na działce po lewej stronie Miejskiego Zakładu Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska. Okazało się, że przy powstaniu koncepcji schroniska, którą zlecił MZZDiOŚ, projektant nie uwzględnił, że w sąsiedztwie powstaje stacja paliw. Odległość od takiego obiektu musi wynieść 150 metrów. Urząd Miasta wystąpił jeszcze do właściwego ministerstwa z wnioskiem o odstąpienie od tej zasady, ale otrzymał decyzję negatywną.

Jak poinformowała Ewa Pełechata, wiceprezydent Kołobrzegu ds. gospodarczych, miasto już wytypowało działkę, gdzie schronisko mogłoby powstać.

-Jesteśmy na końcówce ustaleń i uzgodnień. Jeżeli będą one pozytywne, poinformujemy gdzie ono powstanie – mówiła podczas posiedzenia komisji komunalnej wiceprezydent Kołobrzegu.

Przypomnijmy, że w budżecie miasta na 2021 r. zarezerwowano 100 tys. zł na dokończenie projektu schroniska (budowa przytuliska miałaby się rozpocząć w 2022 r.). Teraz prace projektowe zostały wstrzymane właśnie w związku ze zmianą miejsca.

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 30 listopada, 15:30 Baba ze WSI

    to co to za projektant że nie sprawdził wszystkiego ? Ciekawe za co te biedne kołobrzeskie psy muszą być poniewierane. Schronisko było tam od lat . A stacja powstała nie tak dawno bo w tym roku. No ale wiadomo to przynosi korzyści obopólne. A dla schroniska potrzeba uszczknąć coś z miejskiej kasy. Najlepiej to zlikwidować schronisko, ono nie pasuje do maryjanów. bukszpanów , i innych „anów,którymi zachwyca się kołobrzeska gawiedż. A zwierzaki ???. Można powiedzieć modne ostatnio wykrzykiwane na ulicach Kołobrzegu hasło wy…..alać

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend