Nie do Warszawy czy Krakowa. Zagranica przyjeżdża najczęściej na nasze Pomorze

You are currently viewing Nie do Warszawy czy Krakowa. Zagranica przyjeżdża najczęściej na nasze Pomorze

Eurostat czyli unijny urząd statystyczny opublikował raport najpopularniejszych regionów turystycznych w Unii Europejskiej. Wynika z niego ze zagraniczni turyści wybierając się do Polski najczęściej wybierają województwo zachodniopomorskie. Na drugim miejscu jest małopolskie.

Turyści, którzy w 2015 roku przyjeżdżali do Polski, najczęściej wybierali region Pomorza Zachodniego.

– Od lat we współpracy z samorządami i przedsiębiorcami Pomorza Zachodniego pracujemy nad tym, aby nasz region był konkurencyjny przez cały rok. – pisze w przesłanym do mediów komunikacie marszałek Olgierd Geblewicz – Nie wystarczy sam piękny Bałtyk. Liczy się bogata oferta turystyczna i kulturalna, infrastruktura – począwszy od pensjonatów i pól campingowych, po sieć kolejową i drogową.

Dane Eurostatu potwierdzają trend widoczny w wielu, innych badaniach. Od lat Pomorze Zachodnie zajmuje pierwsze miejsce w kraju pod względem liczby udzielonych noclegów. W zeszłym roku licznik zatrzymał się na 13,4 mln noclegów (z czego 2,5 miliona to turyści zagraniczni). Druga jest Małopolska z milionem noclegów mniej „na koncie”.

Z badań ankietowych prowadzonych przez województwo zachodniopomorskie wynika, że wśród zagranicznych turystów najwięcej jest obywateli Niemiec (83%), Wielkiej Brytanii (2,67%) i krajów skandynawskich (1,4%).

Dodaj komentarz