Niedziela, RCK, recital fortepianowy w rocznicę odzyskania niepodległości, godz. 18, bezpłatne wejściówki

4 listopada 2018, godz. 18.00 w sali widowiskowej RCK Radosław Sobczak, finalista XIV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie zagra recital fortepianowy w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie RCK.

Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, podobnie jak w innych polskich miastach również w Kołobrzegu będą huczne, dumne i bogate w wydarzenia. Na inaugurację tychże zapraszamy już na początku miesiąca, 4.11 do sali widowiskowej RCK. Recital fortepianowy, w którym królować będzie muzyka Chopina i Paderewskiego wykona wyróżniony w XIV edycji Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie uznany za „Najlepszego Polaka Konkursu”, zdobywca wielu nagród pozaregulaminowych, Radosław Sobczak. Pianista jest również laureatem nagrody I Europejskiego Konkursu Pianistycznego „Halina Czerny-Stefańska in memoriam” w Poznaniu (2008). Sonata Paderewskiego w wykonaniu Radosława Sobczaka, za sprawą Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, przy współpracy z Polskim Radiem, znalazła się na płycie CD – „Senat RP na stulecie odzyskania niepodległości”.

W programie koncertu w Kołobrzegu znajdą się dwie kompozycje Paderewskiego: Sonata es moll op. 21 i Melodia Ges – dur op. 16 Nr 2, trzy utwory Chopina: Polonez A dur op. 40 Nr 1, Mazurek a moll op. 17 Nr 4, Andante Spianato i Wielki Polonez Es- dur op. 22 oraz 2 Etiudy z cyklu „Pory roku” – Wiosna i Zima Marcina Łukaszewskiego. Zapraszamy na niedzielne spotkanie z genialną muzyką Wielkich Mistrzów w mistrzowskiej interpretacji polskiego artysty.

Radosław Sobczak

urodził się w 1981 roku w Piszu. W 2006 roku ukończył studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie fortepianu prof. Edwarda Wolanina oraz klasie kameralistyki prof. Macieja Paderewskiego. Studia uzupełnił u prof. Victora Macarova.

Jest laureatem II nagrody I Europejskiego Konkursu Pianistycznego „ Halina Czerny-Stefańska in memoriam” w Poznaniu (2008). Został wyróżniony podczas XIV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F.Chopina w Warszawie w 2000 roku,otrzymując tytuł „Najlepszego Polaka Konkursu” oraz wiele nagród pozaregulaminowych; m.in. Fortepian Yamaha od Fundacji prof. Reginy Smendzianki oraz stypendium Fundacji „Crescendum est Polonia”. Występował w wielu polskich filharmoniach, brał udział w licznych festiwalach polskich , jak i zagranicznych,takich jak: Chopin Festival „Settimane Musicali Bresciane-Genio e malinconia”( Włochy), Piano Festival Kitzingen (Niemcy), Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku i Festiwal Muzyki Polskiej w Gyor (Węgry). W 2002 roku zagrał siedem recitali w Chinach na zaproszenie Shanghai Concert Hall. W 2003 roku wystąpiła na koncercie dla parlamentarzystów europejskich w Strasburgu z okazji wejścia Polski do Unii Europejskiej. Jest pierwszym polskim pianistą, który wystąpił w Maskacie (Oman) na zaproszenie Ambasady Polskiej w Arabii Saudyjskiej w Rijadzie. Koncertował także w takich krajach jak: Francja, Hiszpania, Czechy, Szwajcaria, Rosja, Ukraina, Izrael, Palestyna, Australia USA. W 2013 roku ukazała się jego płyta CD z trzema sonatami Beethovena,a następnie „The Spirit” z utworami różnych kompozytorów zarejestrowanych podczas recitali, obie wydane przez Fundację „Cultura Animi”. W czerwcu 2018 roku we współpracy z wytwórnią DUX wydał dwie monograficzne płyty CD z muzyką Ignacego Paderewskiego i Karola Szymanowskiego.

Źródło: RCK Kołobrzeg

recital - Niedziela, RCK, recital fortepianowy w rocznicę odzyskania niepodległości, godz. 18, bezpłatne wejściówki

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend