Zaatakowali mężczyznę w okolicy dworca PKP i okradli. Są już w rękach policji

Kołobrzescy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o rozbój. Za dokonane przestępstwo grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu zgłosił się 37-letni mężczyzna. Zeznał że został pobity i skradziono mu portfel z pieniędzmi i dokumentami oraz telefon. Pokrzywdzony oświadczył, że przed południem w okolicy dworca, przy ławce rozmawiał z napotkaną parą, kobietą i mężczyzną. W pewnym momencie przewrócili go i zaczęli uderzać pięściami. W trakcie szarpaniny zabrali pokrzywdzonemu portfel z dokumentami i telefon komórkowy.

Zaalarmowani policjanci komórki patrolowej natychmiast udali się w rejon gdzie miało dojść do ataku. W rejonie dworca zauważyli opisaną wcześniej parę. Mężczyzna w wieku 33 lat oraz 34-letnia kobieta byli pod wpływem alkoholu. Zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

-Prokurator po zapoznaniu się z aktami postępowania wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec sprawców rozboju środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji. – informuje rzecznik kołobrzeskiej policji. – Zatrzymane osoby odpowiedzą za dokonanie rozboju, grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend