Nikołaj Tanasiejczuk nie jest już trenerem Energa Kotwicy. Zastąpi go były zawodnik Czarnych Słupsk

Nikołaj Tanasiejczuk nie jest już trenerem Energa Kotwicy. Szkoleniowiec objął drużynę już w trakcie poprzedniego sezonu zastępując na stanowisku trenera Mariusza Karola. Po przedwcześnie zakończonym sezonie ze względu na pandemię koronowirusa zarząd przedłużył kontrakt z trenerem i powierzył budowę składu na obecny sezon.

Teraz kontrakt z trenerem został rozwiązany. Jak mówią działacze klubowi, z powodu braku wyników sportowych.

Tanasiejczuka zastąpi Rafał Frank, który w przeszłości był zawodnikiem występującym na pozycji skrzydłowego. Wychowanek Czarnych Słupsk reprezentował barwy tego klubu do roku 2005. Następnie, postanowił się przenieść do Polpaku Świecie i Prokomu Trefla Sopot. Po kilku poważnych kontuzjach zdecydował się zakończyć karierę sportową w wieku 27 lat.

frank - Nikołaj Tanasiejczuk nie jest już trenerem Energa Kotwicy. Zastąpi go były zawodnik Czarnych Słupsk

Jako trener swoją karierę rozpoczynał w roli asystenta trenera w 2012 roku w Czarnych Słupsk gdzie pracował do stycznia 2018 roku. W tym czasie zdobywał dwukrotnie brązowy medal (2015 i 2016). Był asystentem między innymi Donaldasa Kairysa czy Robertsa Stelmahersa. Po rozpadzie Czarnych przeniósł się do AZS Koszalin gdzie był asystentem Dragana Nikolicia. Ostatnio pracował w roli asystenta trenera Łukomskiego w Polpharmie.

Asystentem trenera Franka został dobrze znany w Kołobrzegu Dawid Mieczkowski. Trenerów witamy na pokładzie Kotwicy i życzymy powodzenia.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend