Nowość: wegetariańskie hot dogi na kołobrzeskiej stacji Orlen. Nasi weganie już je testowali

W wybranych stacjach Orlen w całym kraju pojawiło się wegetariańskie menu. Weganie prowadzący na Facebooku profil Weganizm w Kołobrzegu już je przetestowali.

Na stacjach Orlen można już kupić wegańskie hot-dogi. Od 3 września w całej Polsce testowane są nowe produkty w menu Stop Cafe, przeznaczone właśnie dla wegan i wegetarian. Wegański hot dog kosztuje 4,49 zł, jest dostępny w jasnym lub ciemnym pieczywie w klasycznej wersji z keczupem i musztardą. Inną wege propozycją ma być bułka z pieczarkami za około 5 złotych, kajzerka jaglana i wrap falafel.

W Kołobrzegu wegańskie menu serwuje stacja Orlen przy ul. Toruńskiej. – Hot dogi z Orlenu przetestowane. Są super! – oznajmili wczoraj na Facebooku kołobrzescy weganie. Do posta dołączyli zdjęcie, na którym widać hod dogi, które na oko niczym nie różnią się od mięsnego pierwowzoru.

Wegańskie i wegetariańskie menu na Orlenie to efekt działań organizacji walczących o prawa zwierząt i zrzeszających wegan w całej Polsce. Być może decyzję paliwowego giganta przyspieszył wielki sukces IKEA, która kilka tygodni temu wprowadziła do menu wegańskie hot-dogi.

Fot. Facebook/Weganizm w Kołobrzegu

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 08 września, 12:17 Malina

    Super! Cieszę sie w końcu można coś zjeść nie mięsnego! Jeszcze tylko by się też przydały bezglutynowe jedzenie np.: Bółki do hod-dogów. Ja ograniczam mąkę, a zaś moja koleżanka od dziecka nie moze zjeść mąki, Moja koleżanka chce np.: zjeśc pizzę lub hod-doga albo kebaba, a nei moze bo od małego nei może jeść mąki. Fajnie by było gdyby na orlenie też dali bezglutynowe jedzenia dla tch co nie mogą jeść mącznych rzeczy.

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend