Od nowego roku szkolnego 300 zł dla każdego nauczyciela na książki, czyli oświata według Anny Mieczkowskiej

Anna Mieczkowska, kandydatka na prezydenta Kołobrzegu, obiecuje że jeżeli wygra wybory miasto pod jej rządami będzie wypłacać nauczycielom 300 zł na zakup dowolnych książek.

Szkoła według kandydatki Kołobrzeskich Razem powinna być „nowoczesna, przyjazna dziecku, bezpieczna, wspierająca proces wychowania, stabilna dla nauczycieli”. Podczas konferencji poświęconej oświacie Anna Mieczkowskiej mówiła: – Chcemy, aby wszystkie dzieci od klas czwartych mogły uczyć się drugiego języka obcego. W klasach pierwszych będziemy wprowadzać sukcesywnie nauczanie dwujęzyczne informatyki. Doposażymy pracownie informatyczne. We wszystkich kołobrzeskich szkołach będzie obowiązkowa nauka pływania.
Anna Mieczkowska obiecała też, że jeżeli wygra wybory, wprowadzi do szkół badania przesiewowe wzroku, słuchu i wad postawy, które można opłacić ze środków unijnych. – Ja wiem, gdzie są takie środki i wiem jak po nie sięgnąć – przekonuje kandydatka na prezydenta.
Liderka „Kołobrzeskich” podkreśla potrzebę zwiększenia dodatku motywacyjnego dla nauczycieli i dodatkowych pieniędzy dla wychowawców, pracowników administracji i obsługi szkół.
Obiecała również, że przy kolejnych szkołach, wzorem Szkoły Podstawowej nr 3, powstaną pełnowymiarowe sale gimnastyczne. Co jeszcze? – Od przyszłego roku szkolnego każdy nauczyciel otrzyma 300 zł na zakup książek  nie tylko metodycznych, ale też  takich książek, które nauczyciel będzie chciał po prostu przeczytać.

2 komentarze

Napisz komentarz
  1. 07 września, 08:44 and

    Niech daje z własnej kieszeni.

    Reply this comment
  2. 09 września, 13:53 cenzor

    jeszcze nie rządzi, a juz rozdaje. ciekawe co da Pani Dymeckiej za poparcie (pewnie wysokie stanowisko w jakieś spółce miasta)

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend