Nowy wóz dla kołobrzeskiej policji. VW Crafter z tablicą „UWAGA WYPADEK”, to ambulans pogotowia ruchu drogowego

17 nowych radiowozów wzmocniło flotę zachodniopomorskiej Policji. Jeden z nich trafił do Kołobrzegu.

Policjanci odebrali klucze do dwóch rodzajów oznakowanych radiowozów: MAN TGE w wersji furgon wypadowy i VW Crafter w wersji ambulans pogotowia ruchu drogowego.

Te pierwsze (12 pojazdów) trafiają do Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, a VW Crafter (5 pojazdów) do jednostek: KMP Szczecin, KMP Koszalin, KPP Goleniów, KPP Kołobrzeg, KPP Stargard.

Policyjne ambulanse Volkswageny Crafter 2.0 TDI z silnikami o mocy 177 KM wyposażono w specjalistyczny sprzęt wykorzystywany podczas obsługi zdarzeń drogowych. Na dachu umieszczono m.in. tablicę wyświetlającą znak „UWAGA WYPADEK”.

Wewnątrz pojazdu znajduje się miejsce do pracy biurowej (z komputerem, routerem i wielofunkcyjną drukarką), a także sprzęt wykorzystywany przy obsłudze zdarzeń drogowych czyli zestaw znaków drogowych, lampy, pachołki drogowe, drogomierz, parawan, aparat fotograficzny i inne. Na wyposażeniu samochodu jest także agregat prądotwórczy. To wszystko odpowiada potrzebom policjantów zajmujących się dbaniem o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend