Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Wzorową postawą wykazał się świadek, który uniemożliwił dalszą podróż nietrzeźwemu 57-latkowi. Mężczyzna w organizmie miał ponad promil alkoholu. Teraz odpowie za złamanie prawa, tym bardziej, że nie posiadał uprawnień do kierowania.

Dyżurny kołobrzeskiej komendy odebrał zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że ujął on pijanego kierowcę. Oficer dyżurny natychmiast wysłał we wskazane miejsce funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego. Na miejscu świadek oświadczył, że zauważył dziwnie zachowującego się kierowcę i uniemożliwił mu dalszą jazdę samochodem. Na miejsce wezwał patrol policji przekonany, że ujęty mężczyzna jest nietrzeźwy.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 57-latka i potwierdzili, że w jego organizmie znajduje się ponad promil alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w systemie ujawnili, że kierujący nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdu. Mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie. Za jazdę pod wpływem grozi mu 3 lata więzienia i wysoka kara pieniężna.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend