Od 25 marca szkoły przechodzą na zdalne nauczanie. „Nie jesteśmy do tego w 100 procentach przygotowani”

-25 marca szkoły przechodzą na tryb zdalny nauczania i będą realizować program – poinformowała podczas dzisiejszej konferencji Ilona Grędas-Wójtowicz, zastępca prezydent Kołobrzegu ds. społecznych – Nadal czekamy na dokładne wytyczne Ministra Edukacji.

Dotąd nie były wprowadzane nowe tematy lekcji. Dzieci głównie powtarzały materiał. 25 marca ma się to zmienić. Nauka będzie prowadzona zdalnie przez różne komunikatory elektroniczne i ma już objąć całą podstawę programową.

-Nasze szkoły w 100 procentach nie są przygotowane. I nie chodzi tu tylko o same szkoły, ale też o dzieci – dodała wiceprezydent Grędas-Wójtowicz – Nie wszyscy uczniowie mają dostęp do internetu i do komputerów. Teraz czekamy na informacje od dyrektorów szkół, jaka duża jest to grupa dzieci i będziemy się starać wypożyczyć im sprzęt. Tam, gdzie będzie to niemożliwe, będziemy drukować materiały potrzebne do nauki i dostarczać je pocztą lub kurierami.

Nie wiadomo wciąż, jak będą wystawiane oceny ani co  z egzaminami.

-Na tę chwilę nie ma informacji na temat przesunięcia terminów egzaminów. Czas pokaże, w jakiej formie się one odbędą i czy w ogóle się odbędą – zakończyła Ilona Grędas-Wójtowicz.

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. Marzec 23, 23:47 d

    Skoro piszemy o szkole to poprawcie błąd w wyrazie pokaże pod koniec artykułu 🙂

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend