Biznes traci na kwarantannie. Miasto pracuje nad zniżkami, ulgami i odroczeniami płatności

You are currently viewing Biznes traci na kwarantannie. Miasto pracuje nad zniżkami, ulgami i odroczeniami płatności

Dziś rano w urzędzie miasta spotkał się zespół urzędników, przedsiębiorców i radnych, którzy mają wypracować rozwiązania pomocowe dla kołobrzeskiego biznesu, który każdego dnia traci dochody z powodu społecznej kwarantanny, która została zarządzona w kraju z powodu koronawirusa COVID -19.

-Idea jest oczywista: zabiegamy o to, aby przedsiębiorcy utrzymali miejsca pracy – stwierdziła podczas dzisiejszej konferencji prezydent Kołobrzegu, Anna Mieczkowska – Dziś pracujemy w oparciu o ordynację podatkową. Nie czekamy co uchwali Sejm.

W agendzie rozmów w ramach zespołu znalazły się m.in. możliwość odroczenia płatności za: podatek od nieruchomości, płatności za użytkowanie wieczyste, opłat za zajęcie pasa drogowego, dzierżaw terenów miejskich oraz opłat za najmem lokali komunalnych dzierżawionych przez przedsiębiorców.

-Pojawiają się też sygnały o ewentualną pomoc w płatnościach za najem lokali komunalnych przez indywidualnych mieszkańców. Wszystko wskazuje na to, że z tym tematem też przyjdzie nam się zmierzyć – dodała prezydent Kołobrzegu.

Do końca tego tygodnia mamy poznać taki katalog działań pomocowych dla przedsiębiorców. Jedno jest pewne już dziś -magistrat uruchomi bezpłatne porady prawne.

Dodaj komentarz