Od kiedy będziemy płacić krócej za postój w strefach płatnego parkowania i do kiedy jest płatny wstęp na molo? Odpowiadamy

W okresie letnim dłużej płacimy za postój w strefach płatnego parkowania. Dodatkowo od tego roku w sezonie płatny jest też wstęp na molo. Sprawdzamy, kiedy to się zmieni.

W tym roku miasto po 6 latach przerwy wróciło do pobierania opłat za wstęp na molo. Już wiemy, że dochód z biletów znacznie przekroczył oczekiwania – na podstawie dochodów sprzed lat liczono na ok. 100 tys. zł za sezon w czasie pandemii, a po jej zakończeniu na ok. 300 tys. zł, tymczasem w kasie jest już w sumie ponad 600 tys. zł. To dużo, bo przypomnijmy, że dwie duże grupy osób są zwolnione z obowiązku kupna biletu – są to kołobrzeżanie posiadający Kartę Mieszkańca i turyści, którzy opłacili opłatę uzdrowiskową.

Wstęp na molo jest płatny do 30 września. Płatnicze bramki i kasa ponownie zostaną uruchomione 1 maja 2022 r.

W sezonie letnim dłużej płacimy za postój w miejskich strefach płatnego parkowania. Od 1 maja do 30 września w dni robocze (tj. od poniedziałku do piątku) płacimy od godz. 9 do 21. W pozostałe miesiące roku krócej – od godz. 9 do 18.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend