Od niedzieli Jarmark Solny (szczegółowy program)

Tegoroczny Jarmark Solny rusza już 11 lipca w niedzielę i potrwa do środy 4 sierpnia 2021 r. W tym roku organizatorem Jarmarku Solnego jest Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta.

Fot. Archiwum/Marek Augustyniak

Na czas Jarmarku Solnego zostanie wyłączony z ruch kołowy między ratuszem, bazyliką, a urzędem miasta. Tu, wzdłuż zamienionych w deptak ulic, stanie po raz pierwszy aż 36 domków – straganów z rękodziełem, wyrobami regionalnymi, pamiątkami itd.

Na stoiskach będzie można znaleźć ręcznie wyrabiane mydła, ceramikę, biżuterię i świece z wosku pszczelego. Miłośników nowoczesnego wzornictwa z pewnością zachwycą drewniane rzeźby, czy sztuka użytkowa.

Na smakoszy czekać będą specjały kuchni polskiej, tureckiej oraz greckiej, a także regionalne przysmaki: naturalne sery, swojskie wędliny, orkiszowe pieczywo, miody z ekologicznej pasieki, miody i baklawy.

Podczas Jarmarku Solnego nie zabraknie zabaw i atrakcji dla najmłodszych i tych trochę starszych. Zabawy nawiązywać będą do tradycji regionu. Na jarmarcznym podwórku odbędą się warsztaty i pokazy cyrkowe, codzienne animacje dla dzieci, drewniane gry i zabawy naszych przodków, proekologiczne podwórko jarmarczne, ale także strefa relaksu, gdzie na odwiedzających czekać będą wygodne poduchy oraz leżaki.

W ramach organizowanego Jarmarku Solnego w Kołobrzegu od piątku 09.07.2021 od godz.: 8:00 do środy 04.08.2021 r. do godziny 19.00 nie będzie wjazdu w ulicę Armii Krajowej od skrzyżowania z ulicą Katedralną.

Nieprzejezdna będzie także ulica Narutowicza (od skrzyżowania z ulicą Mariacką) i część ulicy Ratuszowej. Postój taksówek na czas Jarmarku będzie przeniesiony na ulicę Katedralną.

W związku z zamknięciem ulic ruch kołowy odbywać będzie się z ulicy Narutowicza ulicą Mariacką w stronę ul. Katedralnej lub Wąskiej do ul. Rzecznej.

Szczegółowy program Jarmarku Solnego na plakacie pod tekstem.

Program 724x1024 - Od niedzieli Jarmark Solny (szczegółowy program)

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend