Od piątku zaczynają funkcjonować nowe nazwy ulic. Przed mieszkańcami kilka obowiązków

Od piątku zaczynają już oficjalnie funkcjonować nowe nazwy ulic. Na szczęście dowody osobiste nie muszą być wymieniane.

18 sierpnia ul. Walki Młodych znika, a w jej miejsca pojawia się Aleja Jana Pawła II. Ulicę Władysława Kniewskiego zastąpi ulica Jagiellońska, a ulicę Zbowidowców ulica Komandorska.

Co ważne według prawa zmiany nazw dokonane na podstawie tzw. ustawy dekomunizacyjnej, jak ma to miejsce w tym przypadku, nie mają wpływu na ważność dokumentów i nie zmuszają nas do ich wymiany.

Inne zmiany np. w rejestrach, ewidencjach czy dokumentach urzędowych dokonywane są bezpłatnie.

Mieszkańcy nieruchomości przy trzech kołobrzeskich ulicach, które w piątek zmienią nazwę muszą zgłosić to w Urzędzie Skarbowym. Obowiązek ten w pierwszej kolejności dotyczy przedsiębiorców, którzy powinni wypełnić zgłoszenie aktualizacyjne na druku NIP-3. Z kolei osoby fizyczne, nie prowadzące działalności gospodarczej mogą „Skarbówkę” poinformować o tym przy najbliższej okazji, np. przy wypełnianiu zeznania podatkowego wypełniając dodatkowy druk ZAP-3.

O zmianie adresu muszą poinformować też osoby pobierające świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zgłoszenie zmiany danych adresowych odbywa się na druku ZUS-ER-WZD-01.

Informację o zmianie nazwy ulicy należy zgłosić jeszcze dostawcy energii elektrycznej, gazu ziemnego, usług telekomunikacyjnych oraz bankom.

Jednocześnie prezydent Kołobrzegu informuje, że właściciele nieruchomości przy tych ulicach mogą wystąpić o nieodpłatną tabliczkę z numerem porządkowym nieruchomości i aktualną nazwą w ramach „Jednolitego Systemu Informacji Turystycznej”.

Ale uwaga, wniosek o wydanie takiej tabliczki można składać w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miasta tylko do 29 września 2017 roku.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend