45. wiat przystankowych do wymiany. Już niedługo podładujesz tu telefon i podreperujesz rower

Urząd Miasta planuje wymienić przystanki autobusowe. Właśnie ogłosił przetarg i szuka wykonawcy, który wymieni aż 45 wiat przystankowych na terenie miasta. 

Przetarg zostanie rozstrzygnięty 22 września, a cała operacja wymiany starych wiat lub postawienia nowych tam gdzie dziś mamy jedynie prostą, niezadaszoną konstrukcję z rozkładem jazdy, ma się zakończyć do końca tego roku.   

Firma, która wygra przetarg o miejskie zamówienie warte 2,1 mln złotych, zacznie od demontażu 36 starych przystanków z których dziś korzystamy.  Następnie dostarczy i zamontuje 45 sztuk wiat przystankowych 2-, 3- i 4-modułowych. Każda z nich zostanie wyposażona w tzw. słup multimedialny, ładowarkę do urządzeń mobilnych i słup reklamowy. Dwie z nich mają być wyposażone dodatkowo w samoobsługową stację naprawczą rowerów.

Które przystanki zostaną wymienione? M.in. oba przy poczcie głównej, po 2 przy ulicach Mazowieckiej, Młyńskiej, Starynowskiej, 6. Dywizji Piechoty, Kniewskiego (dworzec), przy Koszalińskiej/Grochowskiej i w Podczelu. Nowe wiaty dostaną wszystkie przystanki przy ul. Walki Młodych. 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend