Oferował w kurorcie grę, w której szanse na wygraną są żadne. Miał podkładkę z tektury i paczkę cukierków

Policjanci patrolując teren pasa nadmorskiego zatrzymali organizatora gry w „3 kubki” choć w tym przypadku były to cukierki krówki. Skierowano wobec niego wniosek o ukaranie do sądu, gdzie czeka go kara m.in. kilkutysięcznej grzywny.

Zgodnie z art. 128 kodeksu wykroczeń ten, kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej urządza grę hazardową lub użycza do niej środków lub pomieszczenia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

W związku z wypełnieniem znamion tego wykroczenia kołobrzescy policjanci z wydziału prewencji zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który namawiał przechodzące osoby na nielegalną grę. Zatrzymany wyposażony był w tekturową podkładkę oraz paczkę krówek, które służyły mu jako rekwizyty.

Sytuację, gdy para kuracjuszy w Kołobrzegu straciła w ten sposób 2 tys. zł opisaliśmy TUTAJ. Warto przeczytać jaki jest mechanizm tej nieuczciwej gry – niby go znamy, ale wciąż nowe osoby padają ofiarami oszustów.

Nie dajmy się zaprosić do uczestnictwa w grze, i tym samym oszukać. Pamiętajmy, że w tej zabawie nie ma wygranych, a organizatorzy liczą na naszą naiwność i chęć szybkiego zysku!

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend