Ośrodki i hotele w Kołobrzegu na święta będą pełne. Zobacz kto wybiera święta poza domem

Sprzątanie, gotowanie, szukanie prezentów i długie kolejki w sklepach. Jak tego uniknąć i skupić się na tym co w świętach najlepsze czyli wspólnym przeżywaniu i wypoczynku? Polacy decydują się na spędzanie Bożego Narodzenia w hotelach i ośrodkach. Co ciekawe teraz na święta wyjeżdżają już nie tylko młode małżeństwa, ale coraz częściej również seniorzy. Z kolei z zagranicy na prawdziwą polską wigilię wracają Polacy. Często ich wybór pada na Kołobrzeg.

Spytaliśmy w kilku kołobrzeskich ośrodkach i hotelach jak sprzedają się pobyty w okresie świąt i nowego roku. Wszyscy zgodnie twierdzą, że świetnie.
– Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na spędzenie tych kilku dni poza domem, ale w kraju, bo trudno o tę wyjątkową atmosferę za granicą. – mówi Kinga Łata, Dyrektor Operacyjny Zdrojowa Hotels – Chcemy usłyszeć życzenia „Wesołych świąt” po polsku. Polacy uwielbiają spędzać święta z rodziną, ale z drugiej strony chcieliby uniknąć żmudnych przygotowań, które pochłaniają mnóstwo czasu
Uzdrowisko Kołobrzeg S.A. ma trzy ośrodki. W święta będzie czynna jednak tylko dwunastopiętrowa Perła Bałtyku. Tu również pracownicy biura sprzedaży nie narzekają na brak zainteresowania. Przeciwnie. W środę 23 listopada w ośrodka Perła Bałtyku zarezerwowanych było już 80 procent miejsc.
– Ze względu na charakter sanatoryjny naszego Uzdrowiska większość osób wykupujących pobyty świąteczno-sanatoryjne to są seniorzy, głównie małżeństwa – usłyszeliśmy w biurze sprzedaży w Uzdrowisko Kołobrzeg S.A. – Zainteresowanie jest stosunkowo duże i utrzymuje się na tym samym poziomie co rok temu.
Podobnie jest w ośrodku Ikar Plaza, gdzie pakiety świąteczno – noworoczne wykupują bardzo często goście za naszej zachodniej granicy .
– To jest nawet 90 procent, ale co ciekawe na święta przyjeżdża do nas z tamtego kierunku bardzo dużo Polaków, którzy mieszkają w Niemczech, ale święta chcą spędzać w Polsce – usłyszeliśmy w Ikar Plaza.
Wszyscy nasi rozmówcy zapewniają, że w ośrodkach i hotelach zapanuje prawdziwie świąteczna atmosfera. Będą choinki, Mikołaj z prezentami i oczywiście kolacja wigilijna.
– My już o wszystko zadbamy – zapewnia Kinga Łata – Przygotowaliśmy we wszystkich obiektach sieci Zdrojowa Hotels specjalne pakiety pobytowe uwzględniając potrzeby również najmłodszych gości. Zaprosimy wszystkie dzieci do ubierania choinki, a wcześniej do wspólnego przygotowania ozdób. Oczywiście będzie Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Nasze menu świąteczne to kompozycja staropolskich potraw ze szczyptą szaleństwa.

Fot. Zdrojowa Hotels

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend