Zaproszenie

W czwartek Regionalne Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z niezwykłym podróżnikiem, Aleksandrem Dobą, który samotnie przepłynął Atlantyk.

Słyszał o nim chyba cały świat. Aleksander Doba napędzając niewielki kajak jedynie siłą własnych mięśni, przepłynął Atlantyk w jego najszerszej części – z Lizbony na Florydę.
– Wyprawa samotna, samodzielna, bez pomocy z zewnątrz – pisze na swojej stronie internetowej Aleksander Doba – 19 kwietnia 2014 roku, po 167 dobach przebywania na Atlantyku dopłynąłem do Florydy. Jestem pierwszym kajakarzem w historii, który tego dokonał. Łącznie przepłynąłem 6 710 Mm = 12 427 km.
Aleksander Ludwik Doba (ur. 9 września 1946 w Swarzędzu) – polski podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca. Oprócz przepłynięcia Atlantyku opłynął jeszcze kajakiem Morze Bałtyckie i Bajkał. Również jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia. Dwukrotny Złoty, Srebrny i Brązowy medalista Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim. Dzieciństwo spędził w Swarzędzu. Ukończył Politechnikę Poznańską. Od lat 70. XX wieku mieszka w Policach. Pracował w Zakładach Chemicznych Police. Obecnie na emeryturze. Rodzina: żona Gabriela, dwóch synów – Bartłomiej i Czesław oraz dwie wnuczki Olga oraz Agata (córki Bartłomieja i Katarzyny).
Podróżnik roku 2015 według National Geographic
Spotkanie 1 grudnia rozpocznie się o godz. 18.00, sala widowiskowa, wstęp 10 zł.
Bilety są jeszcze dostępne w kasie RCK.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend