Otwarcie Lata i wakacyjne imprezy. W największym uzdrowisku w kraju tego lata będzie się dużo działo

Przed nami lato, a więc ten czas, który możemy wspólnie i aktywnie spędzać na świeżym powietrzu. Regionalne Centrum Kultury im. Z. Herberta zaprasza w związku z tym na kilka wydarzeń – m.in. na koncerty, jarmark, zawody sportowe, kino plenerowe i wakacyjne miasteczka aktywności przygotowane wspólnie z największymi nadawcami telewizyjnymi i rozgłośniami radiowymi w kraju.

Powitanie wakacji z Radiem RMF

Już w najbliższą sobotę 1 lipca na Plaży Centralnej przy molo nastąpi powitanie wakacji z Radiem RMF, czyli oficjalne otwarcie lata. Tego wieczoru czeka nas moc atrakcji.

Impreza rozpocznie się już o godzinie 17. Przez dwie pierwsze godziny zaplanowano pokazy kołobrzeskiego amatorskiego ruchu artystycznego. Wystąpi Fandance Kacper Gajkowski, szkoła tańca Swan Dance, szkoła tańca VSDS, Klub Tańca Sportowego Amber, Stowarzyszenie ZAJA, Sandra Cygan, Akrobatyka La Passion i wokaliści.
O 19.30 przyjdzie czas na gwiazdy wieczoru. Przed kołobrzeską publicznością wystąpi Viki Gabor, IRA i Blue Cafe.
Nikomu chyba nie trzeba przedstawiać młodej wokalistki, autorki tekstów i kompozytorki Viki Gabor. Wszyscy pamiętamy ją jako finalistkę drugiej edycji The Voice Kids i zwyciężczynię XVII edycji Konkursu Eurowizji Dla Dzieci.
Kolejną atrakcją wieczoru będzie koncert zespołu IRA, który niedawno obchodził swoje 35-lecie. Zespół założył w 1987 w Radomiu gitarzysta Kuba Płucisz. 12 płyt studyjnych, niezliczona ilość przebojów, tysiące koncertów – to najkrótsze podsumowanie działalności. Niezmienna od lat charyzma i energia koncertowa stawia IRĘ w czołówce najbardziej lubianych polskich zespołów.
Jako trzeci wystąpi zespół Blue Cafe – niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej i laureaci wielu prestiżowych nagród. Zespół istnieje od 1998 roku i został stworzony przez skrzypka i kompozytora Pawła Ruraka-Sokalę. W tym roku obchodzi swoje 25-lecie.

Jarmark Solny

W dniach 15 lipca – 20 sierpnia po raz drugi na placu przy Latarni Morskiej odbędzie się Jarmark Solny. W tym roku dla gości przygotowano 27 stanowisk czynnych od godziny 10 do 17.
W asortymencie gastronomia i rękodzieła, między innymi regionalne chleby, miody pitne i naturalne, stanowiska z biżuterią, wyroby ceramiczne, świece zapachowe, mydła, przyprawy, sery, soki, galaretki, konfitury i kamienie szlachetne.

Projekt Plaża

W ostatni weekend lipca na Plaży Centralnej rozgości się Projekt Plaża. Miasteczko aktywności TVN będzie czynne od 28 do 30 lipca w godzinach od 9 do 17.
Poza programem na scenie głównej będzie można skorzystać ze strefy e-sportu, strefy chillout’u, miejsc odpoczynku i regeneracji z hamakami i leżakami, a także posłuchać DJ-a.
W strefie sportowych aktywności odbędzie się turniej siatkówki plażowej, będzie można sprawdzić swoje umiejętności na ściance wspinaczkowej i pograć w piłkę nożną plażową.
W strefie sportów wodnych odbędą się regaty kajakowe, dostępne będą dla odwiedzających deski elektryczne, deski SUP, trampolina wodna, a nawet wodny banan z motorówką.
W strefie kids odbędzie się czytanie bajek, będzie trampolina, przewidziano Zumbę, konkursy i animacje ruchowe, a także malowanie twarzy i teatrzyk dla dzieci.
Podczas wydarzenia będą realizowane telewizyjne wejścia na żywo, a kilka dni później w programie Co Za Tydzień zostaną wyemitowane materiały z naszego miasta.

Kino plenerowe

Również w ostatni lipcowy weekend na Skwerze Pionierów zagości kino plenerowe. W dniu 28 i 29 lipca od godziny 21.30 do 24.00 będzie można oglądać filmy pod gołym niebem.

Planet Baltic Sup Race

W dniach 4-6 sierpnia przy Falochronie Wschodnim odbędzie się kolejna edycja Planet Baltic Sup Race, a więc wyścigi na cieszących się coraz większą popularnością deskach SUP. W tym roku przewidziano 3 konkurencje – w sobotę sprint i wyścig techniczny, w niedzielę long distance i poza klasyfikacją generalną, sztafetę mieszaną.

To największa impreza tego typu w Polsce i najbardziej ekstremalna, gdyż odbywa się na otwartym morzu. W tym roku zawody będą miały międzynarodową obsadę, już zostały zgłoszone ekipy z Czech i z Ukrainy.

Miasteczko Radia Zet

W dniach 11-13 sierpnia na Plaży Centralnej rozbije się miasteczko Radia Zet i w ramach wakacyjnej zabawy zaproponuje aktywne spędzanie wolnego czasu. Miasteczko podzielone zostanie na kilka stref aktywności: boisko do piłki siatkowej, strefę fitness, strefę relaksu, symulator windsurfingu, strefę dla dzieci i strefę kulinarną.
Miasteczko będzie funkcjonować w piątek i sobotę, w godzinach od 10 do 15.
Do aktywności włączać będą plażowiczów animatorzy, jednocześnie serwując porcję świetnej, niestandardowej zabawy oraz rozdając nagrody dla najlepszych w danej konkurencji.
Akcja będzie promowana na antenie Radia Zet.

otwarcie lata plakat 722x1024 - Otwarcie Lata i wakacyjne imprezy. W największym uzdrowisku w kraju tego lata będzie się dużo działo

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend