Otwarcie sezonu żeglarskiego 2023

Przed nami otwarcie sezonu żeglarskiego 2023, które w tym roku odbędzie się w ramach Dni Kołobrzegu.

Fot. Archiwum/M.Augustyniak.

Wydarzenie zostanie również podzielone na dwie części, pierwsza oficjalna odbędzie się 20 maja o godzinie 10:00 w Porcie Jachtowym. Wówczas odbędzie się ceremonia żeglarska, której organizatorem jest Liga Morska i Rzeczna w Kołobrzegu.
Natomiast w dniu 27 maja odbędą się regaty. Na godzinę 10:00 zaplanowano rozpoczęcie I Etapu Regat 3 Perły, których organizatorem jest Jacht Klub Morski Joseph Conrad.

Jachty biorące udział w regatach będzie można podziwiać z falochronu wschodniego oraz mola spacerowego. W godzinach 11:00 – 14:00 w Porcie Jachtowym zaplanowano trening żeglarski dzieci i młodzieży w wykonaniu Kołobrzeskiej Grupy Regatowej, Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzeg oraz UKŻ Błękitnych. W tym samym czasie nieodpłatnie będzie kursował Portowy Tramwaj Wodny (z ważną Kołobrzeską Kartą Mieszkańca), który od 2021 jest jedną z atrakcji sezonu letniego.

Ostatnim z zaplanowanych wydarzeń są tradycyjne już Regaty Smoczych Łodzi, które rozpoczną się o godzinie 12:00 na Bulwarze Marynarzy Okrętów Pogranicza. Organizatorem regat jest niezmiennie Liga Morska i Rzeczna w Kołobrzegu.

plakat 2023 3 724x1024 - Otwarcie sezonu żeglarskiego 2023

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend