Paramedic ogłasza nabór. Chcesz pomagać? Rób to z profesjonalistami

Stowarzyszenie Grupa Ratownicza Paramedic ogłasza nabór w swoje szeregi. Spotkanie z kandydatami odbędzie się 24 listopada.

Fot. Fb/ SGR „Paramedic” Kołobrzeg

-Zapraszamy osoby od 17 roku życia do udziału w stowarzyszeniu ratowniczym, które ma 18 lat doświadczeń w zakresie działalności społecznej i ratownictwa – czytamy w ogłoszeniu o naborze – Zapraszamy osoby chcące poznać tajniki pierwszej pomocy i ratownictwa do wstąpienia do naszego stowarzyszenia.

Stowarzyszenie powstało w 2004 roku i od tego czasu zajmuje się szeroko pojętą działalnością społeczną, zabezpieczeniami imprez oraz szkoleniami z pierwszej pomocy.
Grupa jest laureatem wyróżnienia „Perła Powiatu” za swoją działalność społeczną. W roku 2021 za działalność w związku z pandemią Covid 19 Paramedic otrzymał kolejną prestiżową nagrodę: „Konika Kołobrzeskiego”.
W roku 2019 stowarzyszenie stworzyło Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą „Kołobrzeg” zajmującą się poszukiwaniami osób zaginionych i zadaniami obrony cywilnej.


Osoby wstępujące do grupy przechodzą rozszerzone szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz ratownictwa.
Główne tematyki szkoleń kandydatów do SGR Paramedic:
-Pierwsza Pomoc,
-Ratownictwo,
-Współpraca w grupie,
-Działalność społeczna,
-Zabezpieczenia medyczne (imprez sportowych, kulturalnych i innych),
-Współpraca z innymi podmiotami (min. Straż, Policja, Pogotowie ratunkowe, Ochotnicze Straże Pożarne),
-Współpraca z zarządzaniem kryzysowym,
-Podstawy łączności radiowej,
-Ćwiczenia praktyczne z ratownictwa i pierwszej pomocy,
-Poszukiwania osób zaginionych,

Na stronie internetowej stowarzyszenia – sgrparamedic.org – w dziale „o nas” można przeczytać o grupie oraz w dziale „rekrutacja, nabór” umieszczone są informacje o wymaganiach stawianych potencjalnym kandydatom.

Spotkanie naborowe: 24.11.2022 r., godzina: 17.00 (sala numer 18 na parterze), I LO im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu ul. Łopuskiego 42-44 w Kołobrzegu.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend