Parsęta – regeneracja. Sprzątanie brzegów rzeki (ZAPROSZENIE NA SPŁYW)

16 czerwca Kołobrzeski Instytut Kultury i Promocji zaprasza na spływ kajakowy rzeką Parsętą. Start o godz. 9.45 w Porcie Jachtowym skąd uczestnicy pojadą busem do Ząbrowa. – Płyniemy sprzątając brzegi i monitorując sytuację w dolnym biegu rzeki – informują organizatorzy spływu. 

Impreza ma charakter integracyjny, jej celem jest zwrócenie uwagi na problemy Parsęty. Adresowana jest do kajakarzy, supiarzy i wszystkich, którym nie są obojętne losy królowej rzek łososiowych. 

Wydarzenie współorganizują: Kołobrzeski Instytut Kultury i Promocji, firma Tonio (kajaki i rowery przy Kuźni), Parsęta River Trophy, Kołobrzeska Grupa Regatowa, Akademia Sportów Wodnych mksailing.pl i Planet Baltic Sup Race TM. 

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: piotr.rybczynski@kikip.kolobrzeg.eu, więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 512 583 918. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

-Sprzątamy Parsętę na odcinku od Ząbrowa do Kołobrzegu. Czas spływu to około 3-4 godziny. Przygotowaliśmy również alternatywną krótszą trasę z Portu Jachtowego na Kanał Drzewny – informują organizatorzy wydarzenia – Spływamy z indywidualnymi workami na śmieci i wypełniamy je płynąc w dół rzeki. Kajaki, worki na śmieci i rękawice zapewnia firma Tonio. Jeżeli ktoś ma pompowane kajaki i supy prosimy o wcześniejszy kontakt w celu zapewnienia transportu. Jeżeli dysponujemy woderami, to możemy je również zabrać. 

Koniec zaplanowano około godziny 14. W przypadku załamania pogody, spływ odbędzie się w innym terminie. 

par 1 scaled - Parsęta – regeneracja. Sprzątanie brzegów rzeki (ZAPROSZENIE NA SPŁYW)

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend