Pendolino pojedzie jeszcze szybciej, nowe połączenia z Wrocławiem i Przemyślem. Jak zmieni się rozkład jazdy pociągów?

13 grudnia 2020 wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów, w Kołobrzegu przyniesie on sporo nowych i lepszych zmian – jednak na panującą na całym świecie pandemię COVID-19, może dojść do zmian (tak jak to było w marcu i w kwietniu) i znaczącym ograniczeniu oferty przewozowej.

Autor: Ziemowit Czerski

Najważniejsza informacja, zostaje pociąg Pendolino do Krakowa Głównego i kursuje codziennie – „kołobrzeskie” Pendolino będzie najszybszym pociągiem pomiędzy Gdańskiem i Warszawą, dzięki usunięciu postojów w Tczewie, Malborku i Iławie, oraz wprowadzeniu na sporym odcinku trasy od Gdańska do Warszawy prędkości wyższych niż 160 km/h (od 180 do 200 km/h – pociąg 8300 go w 2:30″) dzięki temu pociąg z Kołobrzegu odjedzie o 40 min później niż w obecnym rozkładzie i wcześniej dotrze do Warszawy.

Kołobrzeg zyska dwa weekendowe połączenia: jedno z Wrocławiem, drugie z Przemyślem obecnie mamy taki jeden pociąg IC „Parsęta” do Łodzi Fabrycznej. Od 13 grudnia pociąg TLK „Lubomirski” do Przemyśla przez Gdynię, Warszawę, Kraków i Rzeszów (przyjazd do Kołobrzegu w piątki, odjazd z Kołobrzegu w soboty), oraz pociąg IC „Bosman” do Wrocławia Głównego przez Białogard, Szczecinek, Poznań i Leszno (przyjazd do Kołobrzegu w soboty, powrót do Wrocławia w niedzielę).

Zacznie też kursowanie nowy pociąg TLK „Zamoyski” do Hrubieszowa przez: Piłę, Bydgoszcz, Toruń, Kutno, Warszawę, Lublin i Zamość (pociąg będzie kursował z Kołobrzegu codziennie).

Pociąg IC „Malczewski”, który obecnie jeździ do Przemyśla, od grudnia będzie kursował do Krakowa.

Przewozy Regionalne także wprowadziły szereg zmian i od grudnia w dzień powszedni uruchomią 3 pociągi Regio do Poznania, plus jeden dodatkowo w soboty i niedzielę. Jedn z nioch będzie kursował przez Ustronie Morskie, Koszalin i Białogrod, pozostałe „prostą’ trasą przez Białogard.

Wszystkie szczegóły na załączonych plakatach stacyjnych.

ODJAZDY

odjazdy1 2 724x1024 - Pendolino pojedzie jeszcze szybciej, nowe połączenia z Wrocławiem i Przemyślem. Jak zmieni się rozkład jazdy pociągów?
odjazdy2 1 724x1024 - Pendolino pojedzie jeszcze szybciej, nowe połączenia z Wrocławiem i Przemyślem. Jak zmieni się rozkład jazdy pociągów?
odjazdy 3 724x1024 - Pendolino pojedzie jeszcze szybciej, nowe połączenia z Wrocławiem i Przemyślem. Jak zmieni się rozkład jazdy pociągów?
odjazdy4 724x1024 - Pendolino pojedzie jeszcze szybciej, nowe połączenia z Wrocławiem i Przemyślem. Jak zmieni się rozkład jazdy pociągów?
odjazdy5 724x1024 - Pendolino pojedzie jeszcze szybciej, nowe połączenia z Wrocławiem i Przemyślem. Jak zmieni się rozkład jazdy pociągów?

PRZYJAZDY

przyjazdy1 724x1024 - Pendolino pojedzie jeszcze szybciej, nowe połączenia z Wrocławiem i Przemyślem. Jak zmieni się rozkład jazdy pociągów?
przyjazdy3 2 724x1024 - Pendolino pojedzie jeszcze szybciej, nowe połączenia z Wrocławiem i Przemyślem. Jak zmieni się rozkład jazdy pociągów?
przyjazdy3 1 724x1024 - Pendolino pojedzie jeszcze szybciej, nowe połączenia z Wrocławiem i Przemyślem. Jak zmieni się rozkład jazdy pociągów?
przyjazdy4 724x1024 - Pendolino pojedzie jeszcze szybciej, nowe połączenia z Wrocławiem i Przemyślem. Jak zmieni się rozkład jazdy pociągów?

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend