PKP szykuje się do remontu dworca w Kołobrzegu. Powstanie dworzec tymczasowy

PKP przygotowuje się do modernizacji kołobrzeskiego dworca. Na stronie urzędu miasta ukazało się właśnie obwieszczenie w tej sprawie. Sprawdzamy więc kiedy inwestycja może się rozpocząć pamiętając, że pasażerów czekają utrudnienia – na czas trwania remontu powstanie dworzec tymczasowy.

Zakres planowanych prac przewiduje kompleksową przebudowę dworca kolejowego w Kołobrzegu wraz z zagospodarowaniem najbliższego otoczenia. Dworzec ma zostać w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na parterze ma powstać poczekalnia oraz hol, do których przylegać będą toalety. Rozważona ma zostać także poczekalnia sezonowa do obsługi zwiększonego latem ruchu turystycznego. W planach przewoźnika jest też duża przechowalnia bagażu dostępna również z zewnątrz budynku. Z kolei na piętrze i poddaszu mają zostać wygospodarowane pomieszczenia mieszkalne. Po uzgodnieniu z konserwatorem zabytków ma zostać przywrócona dawna forma kopuły nad wieżą zegarową.

W okolicy budynku mają zostać usunięte bariery architektoniczne. W planach są m.in. dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych i dwa miejsca do ładowania samochodów elektrycznych. Przewidziano też parking rowerowy.

Kiedy ruszy remont?

O datę rozpoczęcia i zakończenia modernizacji dworca PKP w Kołobrzegu pytamy rzecznika prasowego przewoźnika. W rozmowie z naszym portalem Michał Stilger podkreśla, że terminy zależą m.in. od przebiegu całej procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy – czy zgłoszą się firmy spełniające warunki zawarte w specyfikacji przetargowej i czy później nie będzie odwołań od rozstrzygnięcia przetargu.

-Przy założeniu, że wszystkie wcześniejsze etapy inwestycji będą przebiegały zgodnie z harmonogramem, rozpoczęcie modernizacji kołobrzeskiego dworca planowane jest na połowę 2021 roku – mówi Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP SA – Natomiast zakończenie inwestycji i udostępnienie dworca pasażerom po przebudowie, planowane jest w 2022 roku.

Dworzec został oddany do użytku w 1910 r. i znajduje się w gminnej ewidencji zabytków. W 2010 r. hol dworca został gruntownie wyremontowany.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend