PKP szykuje się do remontu dworca w Kołobrzegu. Powstanie dworzec tymczasowy

PKP przygotowuje się do modernizacji kołobrzeskiego dworca. Na stronie urzędu miasta ukazało się właśnie obwieszczenie w tej sprawie. Sprawdzamy więc kiedy inwestycja może się rozpocząć pamiętając, że pasażerów czekają utrudnienia – na czas trwania remontu powstanie dworzec tymczasowy.

Zakres planowanych prac przewiduje kompleksową przebudowę dworca kolejowego w Kołobrzegu wraz z zagospodarowaniem najbliższego otoczenia. Dworzec ma zostać w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na parterze ma zostać utworzona poczekalnia oraz hol, do których przylegać będą toalety. Rozważona ma zostać także poczekalnia sezonowa do obsługi zwiększonego latem ruchu turystycznego. W planach przewoźnika jest też duża przechowalnia bagażu dostępna także z zewnątrz budynku. Z kolei na piętrze i poddaszu mają zostać wygospodarowane pomieszczenia mieszkalne. Po uzgodnieniu z konserwatorem zabytków ma zostać przywrócona dawna forma kopuły nad wieżą zegarową.

W okolicy budynku mają zostać usunięte bariery architektoniczne. Powstać mają m.in. dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych i dwa miejsca do ładowania samochodów elektrycznych. Przewidziano też parking rowerowy.

Kiedy ruszy remont?

O datę rozpoczęcia i zakończenia modernizacji dworca PKP w Kołobrzegu pytamy rzecznika prasowego przewoźnika. W rozmowie z naszym portalem Michał Stilger podkreśla, że terminy zależą m.in. od przebiegu całej procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy – czy zgłoszą się firmy spełniające warunki zawarte w specyfikacji przetargowej i czy później nie będzie odwołań od rozstrzygnięcia przetargu.

-Przy założeniu, że wszystkie wcześniejsze etapy inwestycji będą przebiegały zgodnie z harmonogramem, rozpoczęcie modernizacji kołobrzeskiego dworca planowane jest na połowę 2021 roku – mówi Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP SA – Natomiast zakończenie inwestycji i udostępnienie dworca pasażerom po przebudowie, planowane jest w 2022 roku.

Dworzec został oddany do użytku w 1910 r. i znajduje się w gminnej ewidencji zabytków. W 2010 r. hol dworca został gruntownie wyremontowany.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend