Play ma zgodę na montaż nadajników 5G w Kołobrzegu. Podajemy 10 lokalizacji, gdzie mogą się pojawić

You are currently viewing Play ma zgodę na montaż nadajników 5G w Kołobrzegu. Podajemy 10 lokalizacji, gdzie mogą się pojawić

Do magistratu dotarła odpowiedź z Urzędu Komunikacji Elektronicznej na pismo prezydent Kołobrzegu. Anna Mieczkowska pytała UKE, czy w Kołobrzegu funkcjonują nadajniki 5G.

O pozwolenie na instalacje technologii starały się dwie spółki – Orange Polska i P4 (spółka sieci Play). Decyzję pozytywną UKE otrzymała ta ostatnia. Dzięki niej operator sieci Play, może umieścić nadajniki 5G w 10 lokalizacjach: przy ulicy Łopuskiego, Giełdowej, Węgorzowej, Jagiellońskiej, Sienkiewicza, Kołłątaja, Obozowej, Szpitalnej, Sułkowskiego i Jedności Narodowej.

Jak zapewniał operator w odpowiedzi na wcześniejsze pismo prezydent Mieczkowskiej, takich nadajników w Kołobrzegu nie ma. Można dodać „jeszcze”, bo, że się pojawią to raczej kwestia czasu.

Przypomnijmy, że 20 maja grupa kołobrzeżan protestowała przeciwko instalacji nadajników 5G w mieście (TUTAJ) Petycją Koalicji Polska Wolna od 5G w tej samej sprawie zajmowała się ostatnio Komisja Wniosków Skarg i Petycji. Będzie ona też tematem dyskusji podczas dzisiejszej (29 maja) sesji Rady Miasta.

Dodaj komentarz