Pocovidowa rehabilitacja w Kołobrzegu szansą dla uzdrowiska, by stanąć na nogi

Marek Hok, poseł Koalicji Obywatelskiej złożył interpelację do Ministra Zdrowia w sprawie wprowadzenia nowej procedury medycznej – rehabilitacji pocovidowej. Taki program pilotażowy prowadzony jest już w Głuchołazach w szpitalu MSWiA. Pobyt osoby na takim turnusie trwa do 21 dni.

O tym, że w Kołobrzegu do zdrowia mogliby wracać pacjenci po przejściu zakażenia SARS-Cov-2 mówił m.in. Mariusz Ławro, prezes Regionalnego Stowarzyszenia Turystyczno – Uzdrowiskowego.

-Taka rehabilitacja uzdrowiskowa pocovidowa, pozwoliłaby uruchomić wcześniej zakłady lecznictwa uzdrowiskowa i tu widzimy szanse na szybsze zaistnienie w życiu gospodarczym – mówił Mariusz Ławro podczas ostatniego posiedzenia Komisji Sportu i Turystyki opisując trudną sytuację branży hotelarskiej w czasie pandemii.

W tej sprawie, za wnioskiem Regionalnego Stowarzyszenie Turystyczno-Uzdrowiskowego, prezydent Anna Mieczkowska wysłała list do wicepremiera Jarosława Gowina.

Teraz podobny wniosek do Ministerstwa Zdrowia złożył poseł KO, Marek Hok.

0001 724x1024 - Pocovidowa rehabilitacja w Kołobrzegu szansą dla uzdrowiska, by stanąć na nogi

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 15 grudnia, 08:44 Rehabilitacja po covid

    Jeszcze pozostaje zakres ćwiczeń oraz informacje w jakim czasie można dojść do prawidłowej regeneracji organizmu po covid-19.

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend