Poczta jest już w Rejestrze Zabytków, wkrótce może tam trafić policja

Zabytkowy budynek przy ul. Dworcowej, w którym mieści się Poczta Polska w Kołobrzegu jest już wpisany do Rejestru Zabytków. Widnieje tam pod numerem A1567. Dzięki temu miejski konserwator zabytków ma większy wpływ na to co się z nim dzieje. I konserwator już ze swoich uprawnień skorzystała.

Do właściciela obiektu, którym jest Orange Polska został wysłany list z prośbą o przedstawienie programu remontu budynku, który mówiąc bez ogródek, się sypie. Postawione w zeszłym roku drewniane daszki, które mają chronić przechodniów przed spadającymi elementami elewacji nie rozwiązują sprawy.

– Właściciel nieruchomości otrzymał pismo na początku tego miesiąca w którym został zobowiązany do opracowania programu prac konserwatorskich – powiedziała nam Ewa Kowalska, miejski konserwator zabytków – Jeżeli tego nie zrobi to będzie konieczna kontrola w wyniku której prawdopodobnie otrzyma nakaz remontu.

Nasza rozmówczyni przyznała w rozmowie z nami, że zamierza również podjąć kroki w kierunku wpisania do Rejestru budynku przy ul. Kilińskiego 1 w którym urzęduje Powiatowa Komenda Policji. Obiekt został zbudowany w 1913 roku. Mieścił się tam wtedy sąd i nieduże więzienie. Dziś budynek policji  znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków.  

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend